Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van ez? És mit tehetek...

Miért van ez? És mit tehetek azért, hogy javuljon a tudásom?

Figyelt kérdés
13/L, 2 éve tanulom az angolt, mert hatosztályos vagyok, a többiek vagy 3,4 évvel korábban kezdték mint én, mert én németet tanultam. De egyáltalán nem kell küzdenem, nagyon jó a nyelvérzékem, én vagyok a legjobb a csoportban. És mi a brit angolt vesszük. De nekem meg az amerikai akcentus áll jobban a számra, és azt is sokkal könyebb megérteni. És megnéztem a Harry Potter 4. részét, szinkron nélkül, és annyira nem értettem semmit, hogy megilyedtem. De komolyan! Míg az amerikai filmeket, dalokat hallás után, felirat nélkül megértem, ezzel annyit szenvedtem. Épphogy csak a tőmondatokat kihallottam. És annyira sz@r érzés volt. Mit tehetnék, hogy jobban értsem a brit akcentust is? Oké, több angol film, de még esetleg valami?
2010. ápr. 3. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos velem is ez van, de főleg azért mert napi szinten nézek amerikai sorozatokat, filmeket feliratosan, vagy anélkül is, mert teljesen megértem amit mondanak.

Érettségin volt már, hogy amerikai angolt tettek a magnóhallgatásos részbe, aminek örültem, de tényleg nem ez a jellemző.

Mást nem tudok tanácsolni, minthogy hallgass nagyon sok brit angolt. :) Sok sikert.

2010. ápr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennél nagyobb problémád ne legyen az életben. Én is később kezdtem az angolt, felüdülés volt a német után és sokkal könnyebben ment. Vannak tök jó filmet, sorozatok angolul-felirattal. Nézd és hallgasd azokat, plusz fordítsd fejben hallás után úgy, hogy nézed a feliratot, közben tudod javítani is magad. Nagyon sokat segít a hallásértésen, én ezt csinálom pár éve sok-sok sorozattal és a szókincset, beszédet is meglehetősen fejleszti. Nem vagy semmiről lekésve, nyugi!! :)
2010. ápr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Harry Potter film engem is a földhöz vágott, de kb 10 perc múlva ráállt a fülem. Szerintem próbálj valami egyesúlyt teremteni, halgass több brit angolt és akkor nem lesz olyan sokkoló :P
2010. ápr. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!