Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » In order that / so that +...

In order that / so that + hipotetikus jovo hogyan?

Figyelt kérdés

Peternek nyernie kell a kovetkezo meccsen, hogy versenyben maradjon.


Peter has to win his next match (in order that / so that) he (be/remain) in the competition.


Ez jo igy? Tehat ilyenkor subjunctiveot kell hasznalni vagy egyszeru jelent? Vagy hogyan kell a hipotetikus jovot jelolni itt? Koszi.



2016. márc. 23. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak Peter has to win his next match to stay in the competition.
2016. márc. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De lehet persze in oder to stay in the game - vagy ilyesmi is.
2016. márc. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
so that he will remain?
2016. márc. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán mi a hipotetikus jövő? Még sose hallottam róla
2016. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Szerintem ez csak Peter has to win his next match to stay in the competition."


Itt talan ez lehet, mert kozos az alany a ket reszben, de hogy mondanad akkor a kovetkezot:


Janosnak meg kell nyerni a kovektezo meccset, hogy Peter versenyben maradhasson. (mondjuk csapatverseny)


Tehat itt most nem tudod a sima infinitives trukkot alkalmazni, mert ahhoz kell a kozos alany.


Janos has to win his next match so that Peter ........ in the competition.


a. stay

b. stays

c. will stay


Azert kerdezem amugy mert talaltam egy ilyet:


I want you to give this money to him so that he have enough for lunch. (the conjunction "so that" takes a subjunctive in formal English)


(Oda akarom neki adni ezt a penzt, hogy legyen eleg penze ebere.)


Es ez egy kicsit megkevert, hogy akkor most mindig ezt kell hasznalni vagy lehet massal helyettesiteni ha felteteles jovorol van szo?


Vagy ez is lehetett volna igy:


I want you to give this money to him so that he will have enough for lunch.


Es ha igy is lehet akkor mi a kulonsbeg a ketto kozott?

2016. márc. 23. 15:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs különbség. Mindegyik jó.
2016. márc. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt írják, többen, hogy a subjunctive inkább amerikai szokás, BrE-ben inkább csak formális nyelvhasználat esetén jön elő.

Egyes szerzők tudni vélik csoportosítani azokat a szavakat, amelyek után "szokás" a kötőmód. Például az egyik ilyen szerző gyűjtése:

- igék:arrange ask command demand dictate insist move order propose recommend request require resolve suggest

- főnevek: demand insistence proposal request suggestion

- melléknevek: adamant anxious desirable essential important inevitable keen necessary vital

2016. márc. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező az 5-ösben szinte megválaszoltad a saját kérdésedet,

7-es válaszoló mindent elmondott, amit erről célszerű tudni.


Igen, a kötőmód/Subjunctive a választékos, művelt, írott angol jellemzője, egyfajta hagyományőrzés, és úgy lehetne elképzelni hogy ott van egy "láthatatlan segédige", ami kicserélhető láthatóra is, ez általában (a 7-es példáiban) inkább should, vagy pedig (a te eseteidben) can, de annyira nem érzem vészesnek a will-t sem.


A ragozható kijelentő mód a modern angol sajátja, de én inkább úgy mondanám, hogy a nyelv globalizációjával terjedt el, mint hiperkorrekció (tehát elvileg, formálisan nem kellene helyesnek elfogadni, csakhogy az angolt nem anyanyelvként használók ritkábban ismerik fel a kötőmódot, és ezért AZT vélik hibás angolnak,) de ma már szintén elfogadott forma.


Mondjuk én egy érettségi/középfokú vizsgán nem érezném etikusnak egy ilyen kérdést, az kifejezetten "szívatás" lenne. :)

2016. márc. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!