Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszt vagy spanyolt tanuljak...

Olaszt vagy spanyolt tanuljak az angol után?

Figyelt kérdés

A középiskolában németet tanultam, de úgy döntöttem abbahagyom, mert valamiért nem értettem meg. Azt olvastam, illetve mondták a tanáraim, hogy angol után a németet nagyon nehéz megtanulni. Ezt tapasztaltam magamon és az osztálytársaimon is. Tehát német kilőve.


Mivel egyetemen (ha felvesznek) muszáj 2 nyelvből vizsgáznom,hogy meglegyen a diplomám , így azon gondolkozom , hogy olaszt vagy spanyolt tanuljak? Az egyik rokonomnak olasz a férje , így többször találkoztam a családjával ahol nagyon érdekesnek találtam ezt a nyelvet. Másrészről, a spanyol az ami hasznosabb,mert több országban beszélik és világnyelv. Valaki tudna tanácsot adni?



2016. márc. 24. 10:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

" angol után a németet nagyon nehéz megtanulni"


- Ezt semmi nem támasztja alá. Bármilyen nyelvet könnyebb tanulni, ha korán kezded, és a második, amit később kezdesz el, mindig - relatíve - nehezebb.


A két nyelv közül meg válaszd azt, amelyik jobban vonz. Hasznosságban nincs nagy különbség, hacsak nem jársz gyakran Dél-Amerikában, de ezt neked kell jobban tudnod. De bármennyire is hasznos, esetleg könnyebb valamelyik, ha szeretsz egy nyelvet, akkor az lényegesen több motivációt ad, mint bármely más említett indok.

2016. márc. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 MrPifta ***** válasza:
19%
spanyol világnyelv, egész Amerikában azt használják
2016. márc. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
Spanyolt, én is azt fogom tenni.
2016. márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A spanyolt többen beszélik, de szépségben mindkettő hasonlóan szép és dallamos. De igazából ha csak diplomához kell mindegy... Szerintem az alapján dönts, Te melyiknek vennéd inkább hasznát. Pl. az olasz rokon miatt az olasznak. Vagy mert szereted az olasz kaját. Vagy imádod a spanyol bort/zenét akármit. Vagy szívesen tennél egy túrát Közép-/Dél-Amerikában. Csakis te találhatsz magadnak motivációt. Mi csak tippeket adhatunk.
2016. márc. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Olaszt. Egész Olaszországban azt beszélik.
2016. márc. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Turizmus-vendéglátást fogok tanulni azért kell a 2 diploma. Szívem szerint olaszt tanulnék,mert jobban tetszik. De eszem szerint spanyolt,mivel az hasznosabb. Köszönöm szépen minden eddigi embernek a tanácsot !
2016. márc. 24. 15:28
 7/18 A kérdező kommentje:
* két nyelvvizsga
2016. márc. 24. 15:34
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

"De eszem szerint spanyolt,mivel az hasznosabb."


- Magyarázd már el, mitől hasznosabb. Dél-Amerikában beszélik, és? Milyen gyakran jut el oda magyar, vagy az ottaniak ide? Ennyi erővel a japán és a koreai is hasznosabb az olasznál, mert hogy többen beszélik, de már alapból Olaszország van közelebb.

2016. márc. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
16%
Mondanám,hogy mindkettőt, de félek, hogy kevernéd, mert hasonlít egy picit.
2016. márc. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 SzalaiRita válasza:
100%

Mivel a két nyelv 90%-ban egyforma, én azt mondom, azt, amelyiknek jobban érdekel. Vedd számításba a kultúrát, hogy hova utaznál szívesebben, milyen emberekkel beszélgetnél szívesebben, stb. A motivációt Neked kell megtalálni. ezt én is osztom, de ne azt legyen, hogy kell egy második nyelv. Így nagyon nehéz lesz, hiszen ez kényszer, nem motiváció.


Én angol és német alapra tanulom a spanyolt, és sok olyan szó, kifejezés van, ami hasonlít az angolra. Így már könnyebb összekötni a két nyelvet. A spanyol nagyon könnyű nekem az angol után, sokban hasonlít a magyar logikához, nincs kötött szórend, de nyilván azért vannak furcsaságok a spanyolban is.

2016. márc. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!