Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » I Like It When You Sleep, for...

I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful Yet So Unaware of It jelentése?

Figyelt kérdés

Az első tagmondatot természetesen értem, viszont ezzel a "for you are so beautiful"-os szerkezettel még sosem találkoztam. Valaki tudna segíteni, hogy ez mit jelent? :)

Előre is köszönöm szépen!



2016. márc. 24. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A 'for' itt annyit jelent, hogy mert, mivel.
2016. márc. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én for helyett because/'cause/'coz-t használtam volna, de ettől még ugyanúgy fordítanám le. Bár... nem egészen ugyanazt jelenti, de mi ugyanazt a szót használjuk rá. Hogy mondjam.. azt jelenti azért hogy. A because azt: azért mert. ajj... Talán így érthető: because: <-- ; for: --> .
2016. márc. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Magyarul a because az okra utal, a for pedig a célra. Ok és célhatározó, csak kinyögöm végre. Utáltam mindig is mert magyarban nem mindig könnyű megkülönböztetni.

Remélem ezt nem egy angoltól hallottad. Próbáltam minnél helyesebben fordítani, de számomra elég magyartalan valami jött ki belőle, bár az igaz, hogy nagyon alap angol tudással rendelkezek, szóval nyugodtan javítsatok ki.

2016. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges túlbonyolítani: a 'for' a 'because' formálisabb szinonimája, nagyon leegyszerűsítve.

Tessék a 9. pontot nézni: [link]


A mondat teljesen helyes, legfeljebb kissé mesterkéltnek hat bizonyos szituációban.

2016. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pelenkásfiú ***** válasza:

Ahogy a #4 mondja.

Így kicsit irodalmibbnak hat, mint a because-al.

2016. márc. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazából ez egy angol banda, a The 1975-nak az új albumának a címe, szóval de, angoltól hallottam. :D

De már értem, hogy mire céloztok, köszönöm a válaszokat.:)

2016. márc. 24. 15:31
 7/9 anonim ***** válasza:
#3, érdekelne, honnan vetted állításodat, hogy " because az okra utal, a for pedig a célra".
2016. márc. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szeretem, amikor alszol, mivel annyira gyönyörű vagy és mégse vagy ennek tudatában
2016. márc. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
I fight because of you. I fight for you. Innen. De rájöttem, hogy tévedtem, ez van.
2016. márc. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!