Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 hónap alatt fel lehet...

1 hónap alatt fel lehet készülni angol középfokú nyelvvizsgára? (holnap van a határidő)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. 9 éve "tanulom" az angolt, és ezt most azért tettem idézőjelbe, mert állandóan tanárváltás volt nálunk és mindig olyan tanárokat fogtunk ki aki vagy nem foglalkozott eléggé velünk vagy csak elszórakoztuk az órákat vagy túl engedékeny volt. Tudom ebbe nem csak a tanár a hibás, de sajnos túl későn jöttem rá, hogy a nyelv milyen fontos.

Nos most érettségi előtt állok és a pontszámok növelése érdekében el kéne döntenem, hogy elmenjek-e nyelvvizsgázni. Mivel nincs szókincsem és az alapok sincsenek belém rögzülve a fent említettek miatt, így nem tudom érdemes-e megkockáztatnom.

Többször próbáltam magántanárt is keresni, de sajnos sosem jött össze.

Fontos az is, hogy ha most teljes erőbedobással a nyelvvizsgára készülnék akkor az nem menne-e az érettségi rovására?

Egyébként órán 5-ös vagyok és mindig is az voltam. A szorgalmam meg van és az adott témazárókra és szódolgozatokra, feleletekre mindig is meg tanultam mindent de sajnos elfelejtem őket és nem áll össze a kép..

Attól is tartok, hogy csak most tudtam meg, hogy nyelvvizsgára panaszlevél, leíró és elbeszélői levél is szükséges és én még sosem írtam ilyeneket..


Köszönöm a válaszokat előre is!

18/L



2016. márc. 29. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem fel lehetne ra keszulni de egy tanar mindenkeppen kene aki segit es ismeri a nyelvvizsgat amit le akarsz tenni es celzottan azokra a feladattipusokra keszit fel amik ott vannak

en is most erettsegizek es szerintem az irasbelikre nem kell annyit tanulni (csak torire mondjuk) ugyhogy ha tenyleg eltokelt vagy vagj bele

egy kozepszint nem olyan nehez en nyaron csinaltam meg es visszagondolva csal begyakoroltam az osszes feladatot es ugy sima ugy volt

2016. márc. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ingyen szintfelmérés Rákospalotán.


A válaszom az eredménytől függ...

2016. márc. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Köszönöm a válaszod :) igen valóban nem kell annyira készülni az írásbelire, csak annyi a bökkenő, hogy matekból emelt szintűzök és arra pedig jó lenne készülni és nem elrontani. Osztálytársaim is biztatnak, hogy menjek, mindenki ezt mondja amit te is, hogy nem olyan nehéz megcsinálni, de én mégis félek tőle.


Második válaszoló: Borsod megyében élek, de mindenesetre köszönöm a választ.

2016. márc. 29. 16:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez csak pénz kérdése: ha rá tudjátok szánni azt a kb 30 ezer forintot, belekalkulálva, hogy esetleg nem jön össze, akkor mért ne? A levélre fel lehet készülni Némethné Hock ildikó Angol levelezés című könyvéből.
2016. márc. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
Nem lehet. Az idő nagyon szorongat.
2016. márc. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is most megyek nyelvvizsgára, ráadásul én munka mellett egyedül csinálom, áprilisban lesz a vizsga. Továbbtanuláshoz kell, szóval nem csak úgy...Február óta készülök rá, szóval én azt mondom hogy csak csinálni kell. Maximum nem jön össze.:)


Sok sikert!

2016. ápr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Azóta a szerencse nálam járt, és sikerült angol magántanárt találnom! Jelentkeztem dexam írásbelire és origó szóbelire fogok!

Nem vagyunk gazdagok, de van félre tett pénzünk ahonnan rá tudok költeni a nyelvvizsgára és a magántanárra.

Sok sikert mindenkinek! Remélem Össze jön minden! :)


Ui.:további válaszokat és segítséget is szívesen várok! :)

2016. ápr. 2. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!