Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó német nyelvkönyv újrakezdők...

Jó német nyelvkönyv újrakezdőknek?

Figyelt kérdés
Van középfokú nyelvvizsgám németből, de azt 7 éve szereztem, azóta nem használtam a nyelvet, így gyakorlatilag teljesen elfelejtettem. Olyan nyelvkönyvre lenne szükségem, ami segít viszonylag gyorsan felszínre hozni a passzív tudást.
2016. márc. 31. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt keresd vissza a régi tananyagaidat, biztos van sok hasznos. Mi pl. nagyon sok levelet írtunk annak idején, van egy csomó saját tételkidolgozásom, a mai napig őrzöm őket egy dossziéban, és nem is lesz kidobva, ki tudja mihez lesz még jó.


Másrészt filmet kell nézni feliratosan. Ha a beszéd megy, ill. a kihallás, akkor kb. az írás is. Gondolom munkahelyedre kell majd, úgyhogy kb. ezeket tudom ajánlani. (+ha vannak céges anyagok, onnan is lehet szedegetni ezt-azt).

2016. márc. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, a legeslegjobb:

Dr. Babári Ernő- Dr. Babári Ernőné Német nyelvkönyv kezdőknek. Ez az első kötet.

Német nyelvkönyv Ez a második kötet.

A német nyelvkönyv címe: DEUTSCHEXPRESS (egy vonat van a legelején)

A könyv úgy kezdődik: amit a német nyelvről már az első lecke előtt tudni kell

Utána részletesen leírja hogyan olvassuk a betűket.

Magyar nyelven magyarázza a német nyelvtant. Nagyon jó rendszer szerint van felépítve a könyv, az adott leckéhez olvasmány szószedet és feladatok.

Én is ebből tanulok, a kilencvenes évek végefelé vettem, de van új kiadásban is.

Nagyon könnyen tudok belőle tanulni, a legszuperebb németkönyv!! És ez tényleg szájbarágós, a lányom is fogja használni egészen biztos, ősszel kezdi a gimit és a 2. nyelvként kezdi a németet.

2016. ápr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2016. ápr. 12. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!