Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulás filmekkel?

Nyelvtanulás filmekkel?

Figyelt kérdés
Sokszor mondják, hogy sokat fejlődhetünk egy adott nyelvterületen, ha eredetiben nézünk filmeket, sorozatokat. Nekem ezzel az a gondom, hogy sokszor a magyar felírat nem ugyanaz mint amit angolul mondanak, tehát sokszor pontosan tudom hogy mit mondanak angolul, de a felírat mást ír! A másik gondom az, hogy, ha gyorsan beszélnek nem értem az angol szavakat, hiába olvasom el magyarul, nem tudom visszamondani angolul! Remélem érthetően fogalmaztam. Tudnátok segíteni, tippeket adni, hogy mit hogyan? Köszönöm!

2016. márc. 31. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hasznos valamennyire a dolog, ha angol nyelvű filmet angol felirattal nézel, nem magyarral.
2016. márc. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Lehet vele tanulni, csak rá kell érezni a módjára. Ha már van közel középfokú, vagy erős alapfokú tudásod, akkor angol beszéd és angol felirat párosítás lehet a jó.


Ha még kezdő vagy, akkor magyar beszédhez angol felirat lehet a jó.


Én ezt a két módszert szoktam használni. Magyar felirattal is biztosan jó, de annak az általad említett hátrányai jönnek be.

De végülis akármelyiket csinálod, mindnek lesz előnye is meg hátránya is a másokhoz.


Ha akarod, többféleképp is megnézheted egymás után, vagy napokon, akkor már nem lesz ismeretlen a történet, habár kell bizonyos tűrőképesség ahhoz is, hogy valaki egymás után kétszer megnézze ugyanazt, vagy igen jó kedvencfilmnek kell lennie.


Ki kell tapasztalni, neked melyik változat a jó, mindenki mást szeret. Sőt tudok olyat is, hogy 2 idegen nyelvet kombinál valaki. Van egy ismerősöm, ő perfekt németből, és először mindig német filmeket nézett angol felirattal. Azért lehet érdekes ez, mert a német-angol között jobban lehet megfigyelni hasonló mondatszerkezeteket, vagy hasonló szavakat, mint a magyar-angol között, így a nyelvtanulást egy másik, már jól beszélt idegen nyelvhez kötve sikeresebb lehet a nyelvtanulás.

Persze ez is személyfüggő...

2016. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindkettőtöknek! Igen,talán megpróbálom angol nyelven angol felirattal nézni.
2016. márc. 31. 20:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Angol nyelven angol felirattal, én anno úgy készültem még régen középfokra, most felsőfokra, hogy sok filmet néztem, és mindig az első 15 szót, amit nem ismertem, kiírtam, kiszótáraztam, benyaltam és számon kértem magamtól többször is. És vannak szavak, amik kapóra jöhetnek :)
2016. márc. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!