Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek milyen nyelvet...

Szerintetek milyen nyelvet érdemes megtanulnom? Már beszélek angolul felsőfokon (1,5 éve tanulok) és németül középfokon (nemrég kezdtem). A németet persze szeretném megtanulni felsőfokon.

Figyelt kérdés
2016. márc. 31. 20:52
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Ha Te másfél év után felsőfokon beszélsz egy nyelvet, egy másikat meg kevés rövid tanulás után középfokon, akkor nem hiszem, hogy nagyon kellene tanács a nyelvtanuláshoz.
2016. márc. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem akarlak letörni, de igen kevés az esélye, hogy 1,5 év alatt elért a fesőfokot. Mondom ezt nyelvszakosként, kettő felsőfokkal.
2016. márc. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Mármint lehet, hogy sok mindent értesz, és konyhanyelven el is tudsz beszélgetni valamiről, de a felsőfok még nem itt kezdődik.
2016. márc. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy őstehetség vagy, vagy rosszul mértél fel valamit.


Ha őstehetség lennék akkor abc sorrendben tanulnám meg az összes nyelvet ami csak létezik, évente egy újat. Ha pedig rosszul mérném fel, mire vagyok képes, akkor önkritikát gyakorolnék. Válassz!

2016. márc. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező mellett ki tudok állni, mert az egyik ismerősöm is 1,5 éve kezdte és ebben a hónapban megy felsőre. Persze lehet, hogy teljesen más a nyelvvizsga(mert csak bemagolod a témákat)és a beszélt nyelv.
2016. márc. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem kamu, amit írtam, és nem iskolában tanultam nyelvet, hanem filmekből és anyanyelvi beszélőktől, sokat utazom, így muszáj volt tanulnom, rákényszerültem. Van felsőfokú nyelvizsgám és középfokú is. Igaz a nyelvtanról halvány gőzöm nincsen, csak beszélni tudok, és ezt értsd így: jól használom a nyelvtant de fogalmam sincs épp milyen szerkezetet használok vagy melyik ige rendhagyó stb. Csupán annyit szerettem volna megtudni szerintetek milyen nyelvet érdemes még megtanulni.
2016. ápr. 1. 15:03
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A folyamatos beszéd fontosabb, mint a tökéletes nyelvtan. Ezt kéne már Magyarországon megérteni.

Angol és német után szinte mindegy mit tanulsz. Attól függ mire szeretnéd használni és hol szeretnél élni, melyik tetszik. Hiába tanulsz pl. spanyolt, ha nem mész Amerikába, Spanyolországba, nem nézel focit vagy szappanoperát, nem érdekel a zenéjük, nincs ilyen ismerősöd, állás ajánlatod. Ezekre csak te tudsz válaszolni. Néhány nyelvet azért írok : francia, olasz, spanyol, orosz, japán, mandarin, koreai, török. Mindegyikhez rengeteg film, anyag áll rendelkezésre.

2016. ápr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!