Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem megy az angol. Mit tegyek?

Nem megy az angol. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már hosszabb ideje tanulok angolul, de a tudásom nagyon kevés. A nyelvtant nem értem. Sokszor nem értem meg az igeidők közötti különbségeket, és ha meg is értem szóban nem tudom használni. A másik nagy gondom, hogy nem megy az elöljáró szavak használat. Ha megtanulom a jelentésüket vagy hogy mikor is kell használni őket a mondatokban összezavarodok, mint az igeidőknél. Nem akarom feladni az angol nyelv tanulást, mit kéne tennem?

2016. ápr. 3. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Válassz más technikát a tanuláshoz! Nem a nyelvtannal kell foglalkozni, hanem beszélni kell, hallgatni és ismételni. A többi jönni fog magától. Egyetlen ember sincs, aki úgy beszél folyékonyan angolul, hogy előtte átgondolja az igeidőket. Nem, még gyorsan sem. A folyékony szép beszédet úgy tudod elérni, hogy a "füled" rááll a ritmusra, és megszokod, mikor-milyen helyzetben mit szoktak használni, és ennyi. Nem kell tudnod még az igeidők nevét sem, csak a sulis tesztekhez kell, de a való életben nem. Hallgasd meg őt, tudja, mit beszél!


https://www.youtube.com/watch?v=1yW0YwXwFxg

2016. ápr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hol hogyan tanulsz? Iskolában? A tanár követelményeinek nem tudsz megfelelni? Látatlanban nem lehet válaszolni, az orvos se tud gyógymódot javasolni, amíg nem vizsált meg. Nem tudjuk, hogy a képességeidben van-e a hiba, a módszereidben, a tanárodban, az önértékelésedben stb. De valaki melletted lévő embertől kéne segítséget kérni, aki a konkrét esetben a konkrét kérdésedre felel.
2016. ápr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BellaSwanfan13 válasza:
Szerintem próbálj angol zenéket hallgatni és ott megfigyelni először a szavak kiejtését és azt, hogy hogyan vannak a mondtatok. Utána nézd meg magyar felirattal is az adott dalt. Hátha úgy jobban megérted a nyelvtani részét is . Nekem ez is segített abban, hogy jól menjen az angol . Már 6 éve angolt tanulok.
2016. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!