Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » S. O. S. Ez mit jelent magyarul?

S. O. S. Ez mit jelent magyarul?

Figyelt kérdés
Statt dessen habe ich mein Überleben nach der grossen Entstark ich mich fühle, wie weit ich ins Tal hinuntersehe.

2016. ápr. 18. 17:20
 1/6 anonim válasza:
57%

Az évek során számos jelentéssel ruházták fel az SOS-t. Ezek között több vicces, és olykor erőltetett szókapcsolat is volt, de a legismertebb a Save Our Ship, vagyis mentsétek meg a hajónkat változata. Ennél egy kicsit meredekebb a Save Our Souls, azaz mentsétek meg a lelkeinket, de a Send Our Savior, vagyis küldjétek a megmentőnket is sok helyen él a köztudatban.



20 mp alatt megtaláltam. Google a barátod

2016. ápr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, de nekem a német mondat kell magyarul V. Koch: Bekentnisse eines Birkenbaumes c. művéből. :DDD
2016. ápr. 18. 17:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy nyírfa vallomásai?

Az Entstark az nem lett véletlenül elírva?

(Mert olyan nincs szerintem)

2016. ápr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ehelyett a túlélésemet (Statt dessen habe ich mein Überleben) utána mi van ?
2016. ápr. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy ez van. XD én sem értem
2016. ápr. 18. 18:48
 6/6 Rick Mave ***** válasza:

KORREKTÜL idézve (kimásolva) tökéletesen érthető:


"Statt dessen habe ich mein Überleben nach der großen Enttäuschung erleben und überdenken können. Erstaunt stellte ich fest, wie hoch ich bin, wie stark ich mich fühle, wie weit ich ins Tal hinuntersehe."


Még inkább az, ha az ember elovassa "Valeria Koch: Bekenntnisse eines Birkenbaumes" aprócska novelláját, amiben valóban egy nyírfa vallomásairól van szó, "aki" fiatal csemetefaként olyan emberré szeretett volna válni, mint az, aki a dombon elültette. De aztán az idők folyamán rájön, hogy mégiscsak milyen jó dolog nyírfának lenni... Itt el lehet olvasni ez egészet:


[link]

2016. ápr. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!