Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ismertek angol nyelvkönyveket,...

Ismertek angol nyelvkönyveket, ami mindent jó szájbarágósan magyaráz kezdőknek? Otthon tanulnék tanár nélkül.

Figyelt kérdés

2016. ápr. 19. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Töltsd le a Duolingo progit, nekem segített valamennyit :)
2016. ápr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
A Dohár Péter Kis angol nyelvtan nyelvtankönyvét szerettem, de egyedüli tanulásra az túl tömény, szerintem. A legtöbb nyelvkönyv, amivel találkoztam, angolul magyarázza a nyelvtant. Egy kontakt-tanár azért jól jönne szerintem, ha kérdésed van, mert utólag a rosszat sokkal nehezebb javítani, mint elsőre jól megtanulni. Kereshetsz diáktanítót, egyetemistát, skype-os oktatót is akár, ők már ezer forint körül is elérhetők, és rugalmasak.
2016. ápr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A Tanuljunk nyelveket sorozat első könyve
2016. ápr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Báti László/ Véges István: Angol nyelvkönyv
2016. ápr. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Una válasza:
100%
Érdemes gyerekkönyvvel kezdeni és mellé egy olyan túrista szótárt beszerezni amelyben vannak helyzetek amelyeket megoldanak két nyelven. A magolásba sok ember belefáradt már de ha tanulod a szavakat és mellette hasznos mondatokat az nagyon fel tudja pörgetni a haladást. Emellett nagyon hasznos megpróbálni angolul gondolkodni ami természetesen nem fog menni kezdetben de egy alap szókincs után már nem lesz gond olyanokat megfogalmazni, hogy "Csinálok egy kávét, remélem nem esik ma, boltba is el kell mennem, stb." Ez aktivál minden megtanult szót és olyanokat leszel kénytelen megkeresni amelyek nem vesznek el, aktívak maradnak. Egy idő után ez rutinná válik és szinte minden a továbbiakban megtanult szó és kifejezés hasznos a beszédkészségedet fogja építeni nem a szókincsedet. Egy nagyobb szókincs nyilván hasznos de azzal még nem feltétlenül boldogulsz ha meg kell szólalni! Sok ember fordít gond nélkül egyszerű szövegeket aki képtelen megszólalni ha összeakad pl. egy turistával aki felvilágosítást kér az utcán. Fentebb javasolták a Duolingót. [link] A nyelvtani alapokat és alap szókincset korrekt módon helyre teszi és emészthetőbb mint egy nyelvkönyv ami viszont jól kiegészítheti a Duolingoban szerzett ismereteidet. Ne add fel! Egy idő után szórakoztatni fog!
2016. máj. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
2016. máj. 8. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!