Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rosetta stone vélemények?

Rosetta stone vélemények?

Figyelt kérdés
Ha duolingoval a nyelvtant, Rosetta stoneval a szókapcsolatokat, szókincseimet elmélyítem, az bőven elég a középfokúra? Illetve kb mennyi idő alatt lehet "kijátszani" ezt a dolgot?

2016. ápr. 26. 14:11
 1/1 Pierre Capretz ***** válasza:
Az én tapasztalataim szerint egyik módszer se túl hatékony a tanuláshoz. Ráadásul a Duolingo a Rosetta Stone nyúlása, tehát nem nagyon tudják kiegészíteni egymást. A Duolingot 30-40 óra alatt lehet kijátszani, ha csak egyszer csinálsz meg minden leckét. De ha nem csak ismételsz vele, hanem most kell megtanulnod az anyagát, akkor sokkal több. Attól függ, hányszor kell végigcsinálnod. A Rosetta sokkal nagyobb anyag, főleg ha nem csak az első szintet csinálod. Több hét, az tuti, de inkább több hónap, még akkor is, ha minden nap órákig nyomod. Középfokúra önmagában ez a két cucc tutira nem elég. (Az én magánvéleményem egyébként az, hogy egyik se jó semmire se, dehát ízlések és pofonok.) Leginkább azért nem, mert a beszédre, normál kommunikációra egyáltalán nem készít fel. Mondjuk az új Rosetta (Tell me More) ha legálisan veszed meg, biztosít neked magánórákat online.
2016. ápr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!