Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondanád németül, hogy...

Hogy mondanád németül, hogy kötöszködni? Vagy hogy írnád körbe?

Figyelt kérdés
Szótárben néztem, de olyan sok szó volt rá.. Kérdeztem egy nőt, aki magyar és kiment Németországba korábban, de ő egy szóval ő sem tudta kifejezni. Hogy lehet?
2010. ápr. 7. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

erre van egy nagyon jó taktika: nézd meg a felhozott szavakat fordítva.. tehát megvan, hogy pl 4-5 szó van rá, keresd meg annak a 4-5 német szónak a magyar megfelelőjét, azzal már lehet szűkíteni a sort.


én utánakerestem így:

foppen - ugat, kötekedik

necken - ugat, húz, kötődik, kötekedik

stichen - csipkelődik, kötekedik

stänkern - kötekedik


tutira nem tudom, feltételezem az első 2 inkább szlenges, az utolsó kettő közül választanék.. a németben is vannak szinonimák, így nem kell görcsölni, biztos a szlenget is megérti, max más szövegkörnyezetben alkalmazzák. De hát ha még sosem használtad, ne is várja el senki, hogy biztosan tudd melyik a helyes, ebből lehet tanulni :)

2010. ápr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"foppen - ugat, kötekedik

necken - ugat, húz, kötődik, kötekedik

stichen - csipkelődik, kötekedik

stänkern - kötekedik "


Az elsöt nem használják a németben.


A második (necken) nem kimondottan kötözködés, inkább ugratás, viccelödés, és soka nem negativ a helyzet, hanem játékos.


A stichen szó szerint szurkálódást jelent, ennek van egy kicsi negativ tartalma, de ez is nagyrészt jóindulatú, nem bántó szándék.


A stänkern az, amit a leginkább kötözködésként használnak, ennek mindig van egy bántó jellege, kimondottan rosszindulatú megjegyzéseket jelent, ami a "mindenben hibát keresek, le akarom a másikat járatni" háttere van.

2010. ápr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2010. ápr. 8. 14:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Szivesen
2010. ápr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kötözködni
2018. nov. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!