Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Újrakezdő alap szintről...

Újrakezdő alap szintről mennyi ideig tartana eljutni német felsőfokig?

Figyelt kérdés
Angolul és olaszul felsőfokon beszélek. Úgy érzem, a német még "jól jönne". Mennyi ideig tartana, ha a nagyon alapokkal tisztában vagyok (valamikor általános iskolában tanultam németet 4 évig, és sokat hallottam azóta is, csak nem használtam). Mennyi időre saccoljátok? Önálló nyelvtanuló vagyok, de körülöttem mindenki beszél németül, lenne kitől kérdeznem, ha fontos. Naponta tudok vele foglalkozni, fél-egy órát.
2016. ápr. 30. 11:08
 1/1 anonim ***** válasza:
67%

A nyelvérzékedtől függ.

Valaki lefordít egy szöveget, 1-2x látja, ha nem is olvassa el, és megragad hosszútávon.

Van aki meg 1 órán át tanul 20 szót. És ha naponta nem ismétli elfelejti.

A német nyelvtan nehezebb az angolnál de nem vészes.

A névelőkre kell figyelni, bár alapvetően a németek sem mindig teszik meg, de nyelvvizsgán fontos.

2016. ápr. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!