Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó nyelvvizsgáró mi a...

Origó nyelvvizsgáró mi a véleményetek? Mennyire pontozzák az írásbeli szigorúan?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Május 7.én megyek angol középfokra és nagyon félek hogy nem fog sikerülni. Három éve tanulok angolt magántanárral heti 4 órában ( 2×2 ) és március óta napi 3-4 órát készülök külön erre a tipusú nyelvvizsgára. A fordításokban olyan 3-4 hiba szokott lenni , a levélben 1-2 nyelvtani a szövegértés 25/16-20 pont szoktt lenni a magnó pedig 20/10-18( ez elég változó ) . A baj az hogy 14 éves vagyok ,ez hátrányt jelent ? Szigorúbban fognak pontozni vagy épp ellenkezőleg? Valakinek van tapasztalata írásbelivel kapcsolatban?

Köszönöm a válaszokat :)



2016. ápr. 30. 12:46
 1/5 Cristian1993 válasza:

Hello!

Én tavaly augusztusban voltam Origó angol írásbelin. A tapasztalatom pedig a következő:

-Hozzád hasonlóan én is céltudatosan, direkt ebből a nyelvvizsga fajtából gyakoroltam agyonra magam ( Nagy Origo nyelvvizsga könyv). Szerintem egyáltalán nincs szigorúan pontozva a dolog.

-Jó tanácsként: a legjobb stratégia az, hogy ha a fordítással kezdesz. Kb 1 óra alatt össze kell dobnod, vagy nem marad idő a többire. A levél/fogalmazás egyszerű, nem igényel sok időt. A szövegértés megint csak nem nehéz ( rengeteg pontot szerezhetsz és a szöveg sem megerőltető).

- A leírt eredményeid meg elég biztatóak, szóval nem hiszem, hogy gond lenne, viszont a szótárakat nagyon ügyesen kezeld, mert nagyon megy velük az idő.


ui: Azért, hogy minél stresszmentesebb legyen a vizsgám, már otthon vizsgakörülményeket csináltam ( mértem az időt, pontoztam magam), így a vizsgán egyetlen percre sem zökkentem ki.

2016. máj. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2016. máj. 5. 09:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, hogy sikerult, mit gondolsz?
2016. máj. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elég szigoruak, de megéri.
2016. máj. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Végül elmentem és nagyon nem bántam meg :) a szóbelin kedvesek voltak , a fordítás nagyon könnyű volt még a magnó is teljesíthető. Összesítve 76 százalék lett az írásbeli és 79 a szóbeli :)
2016. szept. 10. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!