Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németesek segitenetek?

Németesek segitenetek?

Figyelt kérdés

A feladatom az volt, hogy levelet irjak az egyik osztalytarsamnak aki lebetegedett es nem volt iskolaba, es tajekoztassan az osztalykirandulas informacioirol.


Am nächste Montag gehen wir ins Balaton. Dort wir bleiben 1 Woche. Wir werden in einem Hotel. Bei schönem Wetter gehen wir ins See. Dort können wir baden, schwimmen, verschidene Ball spielen zBs: Volleybal, Fussball(tudom h nem jol irtam) und unterhaltan. Ich hoffe, dass wir verschidene feines Eis und Hamburger essen. Bei schlechtn Wetter gehen wir ins Gokart.


Ich hoffe, dass dir gut geht

Tschuss


(A dilemmam h nem minden mondatban van benne a werden,

Ettol fuggetlenul elfogadhato? )


2016. máj. 6. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:

hát, ez attól függ milyen szinten vagy németből.


Van benne pár hiba:


am nächsten Morgen,

an den Balaton, (szerintem)

dort bleiben wir 1 Woche,

werden in einem Hotel übernachten,

...

stb.


de most ha kezdő németes vagy, akkor nincs értelme minden hibát javítani, kicsit fura lenne, ha minden névelőt és végződést és elöljárószót eltalálnál :)

2016. máj. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
bocs, am nächsten Montag, vagy Nächsten Montag
2016. máj. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Verschiedene Ballspiele spielen.

unterhalten

verschiedene

Bei schlechtem Wetter

Gokart fahren.

Ich hoffe dass es dir gut geht.

2016. máj. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem akarok beszólni, de egyszerűbb lenne leírni hogy mi van benne helyesen írva..igazából minden mondatban van hiba

a werden amúgy nem baj hogy nincs benne minden mondatban sztem, én sem hiszem hogy az összesbe beleírtam, de ha mégis az már igazán kis hiba lenne..

2016. máj. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!