Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú Origó nyelvvizsgán...

Középfokú Origó nyelvvizsgán a szóbelin 37 pontot értem el. Szerintetek érdemes próbálkozni felsőfokúval? (a többi lent)

Figyelt kérdés

A szóbeli beszélgetős részén kommunikációs készség 25/18; szókincs 15/12; nyelvhelyesség 10/7 pontot értem el, tehát összesen 37-et. A magnót még nem tudom, de nagyon könnyűnek tűnt, megkockáztatom, hogy közel hibátlan lesz. Szeretnék felsőfokút is csinálni ez után. Szerintetek ahogy elértem ilyen pontszámot középfokún, felsőfokún mennyinek felelne ez meg? Illetve mennyi idő lenne ilyen szintről felkészülni a felsőfokúra? Mit kellene még javítanom az említett szerzett pontjaim alapján? Ha ugyan ilyen tudással mennék felsőfokúra elég lenne?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2016. máj. 7. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért még néhány hónapot szánj rá, 74% azért nem 90. Mindhárom területet fejleszteni kell, de legfontosabb a szókincs. Olvass újságokat, de ne bulvárlapot. A témák jóval széleskörűbbek, mélyebbek.
2016. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát, ez még csak 70 pár százalék,akkor mondanám, hogy vágj bele a felsőfokba ha 90% körüli eredményt értél volna el. Ez felsőfokön olyan 40% környékének felel meg.

Nekem ilyen eredményeim lettek:kommunikáció 25/21, szókincs 15/12 nyelvhelyesség 10/6, hallás 20/18. Én ezzel nem mertem bevállalni a felsőfokot, még legalább fél, egy év intenzív tanulást látok reálisnak.

2016. máj. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én áprilisban voltam szóbelizni, és hajszál pontosan ennyi pontom lett, mint neked. Mikor kijöttem a vizsgáról, úgy éreztem, hogy nagyon jól ment, olyan 85%-ot vártam. Ehelyett 74% lett, ami a tanárom szerint jó, és azt is megmondta, hogy miért. Azt mondta, hogy nagyon nem osztogatnak 80% fölött , mert a 80-90%-os közép már a felsőfoknak az "előszobája". Én még egyébként bőven nem érzem magam felsőfokú tudással rendelkezőnek, hiszen vannak a csoportomban olyanok, akik felsőre készültek, és hát bőven jobban beszélnek. Elsősorban a szókincs miatt. Viszont, mi szeptembertől elkezdünk a felsőre gyúrni órákon. Abból fogunk felelni stb. Szerintem, ha ráfekszel, akkor november-december körül bepróbálkozhatsz.
2016. máj. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem két éve volt 20-9-7 -> 35 pont, elég jó a szókincsed, lehet, hogy lenne esélyed. 1000 Questions 1000 answers témákat nézd meg, akiket kérdeztem ebből készülnek/tek, az exam fright killer pedig kiegészítésnek ajánlom, 50 témát dolgoz fel, nagyon haladó szinten, (ehhez képest az 1000-kérdés-válasz, lazításnak tűnik) :D

Persze azóta javultam, én is a megszerzésén vagyok.

Sok sikert nektek is!! :)

2016. máj. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kommunikációs értékre kaptam keveset. Azon hogyan lehetne pontosan, javítani, mit kellene pontosan tenni?
2016. máj. 7. 23:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg harapófogóval kellett kiszedni belőled a rövid, tömör válaszokat, nem csacsogtál magadtól összetett mondatokban.
2016. máj. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nehagyd hogy a vizsgáztató dolgozzon, azt szereti a legjobban ha yes/no-t kell mondani és végez veled :D, szóval ha párbeszédet kapsz, kérdezd meg, hogy ''ez így megfelel? Igen v. Nem?''(ahogy válaszol, azonnal folytatod) Csak keveset hagyd beszélni, fárasztó még kérdezni is nekik. :D Én annak idején olyan szegény szókincset használtam, úristen...jó ha szófosásod van :D bármi témát húzol...hol..mikor.kivel..hogyan..veled mi történt ekkor...miért épp veled...hányszor.. melyik évben...ennek a következménye...ennek a hátterokai..ennek a pozitív/negatív hatásai... tanulj meg sok kérdőszót, bármit húzol, ha folyamatosan felteszed magadnak a kérdést, hogy WHere? When? How?....stb (persze csak fejben) a vizsgáztatónak leesik az álla, hogy semmit se kell kérdezni, mert minden lehetséges kérdésre válaszol már önmagadtól előre :D
2016. máj. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amugy pont beletenyereltem oylan temaba amit felsofokubol mar tanultam. Nagyon pazar volt. Ennek ellenere kaptam Ennyit. Szinte anyanyelvi szinten beszeltem meg gondolkoztam... De mindegy ugy is 34 pontnal nincs is többre szükség 😄.
2016. máj. 8. 21:43
 9/10 anonim ***** válasza:
40 ponttól már szerintem is a felsőfok előszobája van. Egyik ismerősöm akinek a saját tanára javasolta, hogy ne középfokon hanem felsőn menjen (mert annyira jól ment neki) 23-13-9 pontot kapott (44) és ezt a Origo nyelvvizsgaközpontban ahol a tanárok 1 ponttal nem értékelnek többre/kevesebbre, mint amennyit teljesítettél. A felsőfokon viszont alapból 60 a keret. Ha itt az 50-bol 37-et elertel, ott is kaphatnal 35-40 pontot. (40 pont eseteben mar a 8 pontos magno is eleg) a kephuzasnak van a legnagyobb sulya. Csak tudni kell milyen temara kell asszocialni, hogy ok is elegedettek legyenek (pl. Kihuzol egy napot, nem a szabadidorol hanem glob felmelegedes :)
2016. máj. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt is tudnám, uveghazhatas elmagyarazasa, minden 👌
2016. máj. 10. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!