Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol középszintű érettségi...

Wolfgun kérdése:

Az angol középszintű érettségin van részenkénti minimum amit el kell érni?

Figyelt kérdés
Ugye az érettségi 4 részből áll, az olvasott és hallott szöveg értése, nyelvhelyesség és a szöveg alkotás. Ezeknek külön-külön van pontszáma tehát százaléka is. Ebből adódik a kérdés, hogy van-e kötelező minimum amit részenként el kell érni? Van aki azt mondja, hogy van, van aki azt, hogy nincs. Próbáltam keresni ilyesmit, de nem találtam az interneten.

2016. máj. 11. 17:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és majdnem elfelejtettem: OLYANOK ÍRJANAK AKIK BIZTOSAK A VÁLASZBAN, NEM PEDIG CSAK TIPPEL!! Köszönöm
2016. máj. 11. 17:14
 2/10 anonim ***** válasza:
Mert nem lenne egyszerűbb az oktatási hivatal oldalán utánaolvasni...
2016. máj. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ott keresd ahol a hivatalos információk vannak ;)
2016. máj. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert nem oda írtam, hogy kerestem, de nem találtam. A bizonyíték hiánya nem a nem létezés bizonyítéka.... Attól, hogy én nem találtam, még létezhet ez a küszöb minimum. Köszönöm segítséged!
2016. máj. 11. 17:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Na akkor segítek, ha egyedül nem ebbe az irányba visz a logikád...


Az érettségi pontozásához kapcsolódó összes szükséges információnak rajta kell lennie a feladatlapon vagy a javítási útmutatón.... olvastál bárhol is olyat hogy van minimum küszöb?

Nem olvashattál hiszen nincs. Ez nem nyelvvizsga.. minimumküszöb ott van csak.

2016. máj. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezzel a sok ostobasággal, amit az előttem levő idefirkált, az a fő baj, hogy az ember ránéz a hírlevélben, azt mondja, "3 válasz van, akkor már biztos megválaszolták rendesen". Ennyiből általában meg szokták, de te csak távolabb vitted a kérdezőt a választól, nem közelebb.


Minden írásbeli érettségin VAN minimum ponthatár. 12%-ot kell elérni, hogy szóbelire lehessen menni. Angolból ezt emelt szinten vizsgarészenként külön-külön kell elérni, középszinten viszont összesítésben, ott ilyen szempontból nem számítanak külön vizsgarésznek.


A kérdés pontos és helyes volt. Én is szeretem, ha utánanéznek az emberek, aminek lehet, és nem lustaságból kérdeznek, de ezt az információt nem olyan egyszerű megtalálni az OH oldalán. Lehet, hogy még az előttem szólónak sem. De azért kíváncsi vagyok, mennyi idő alatt sikerül.

2016. máj. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak mert olyan magas lóról szóltad le a kérdező logikáját, egy kicsit segítek a tiédet is fejleszteni.


"Na akkor segítek, ha egyedül nem ebbe az irányba visz a logikád...


Az érettségi pontozásához kapcsolódó összes szükséges információnak rajta kell lennie a feladatlapon vagy a javítási útmutatón...."


Barátom, ebben tökéletesen igazad van, de hogy a saját mondatodat értelmezni tudjad, ahhoz már több logika kell. Amit a kérdező kérdezett, az nem az érettségi pontozásához tartozik. A javító tanár enélkül az információ nélkül is el tudja végezni a pontozást, át tudja adni a kijavított dolgozatot a jegyzőnek, és a jegyző be tudja vinni az eredményt a gépbe.

Hogy el kell-e érni a minimumot a továbblépéshez, az egy másik kérdés, ami éppen ezért máshol van szabályozva. (Megsúgom, két jogszabályból lehet összeollózni.) A pontozást nem befolyásolja, hogy az adott pont eléri-e a minimumot.

(Előző)

2016. máj. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Viszont a te érvelésed is ott hibás, hogy a kérdező nem azt kérdezte, hogy összesen van-e minimum, hanem azt, hogy RÉSZENKÉNT van-e minimum pontszám...
2016. máj. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, a 6. kommentben tökéletesen megvan fogalmazva az általam feltett kérdésre a válasz. Köszönöm is szépen, sokat segítettél. Pontosan erre voltam kiváncsi. Továbbá ahogy mondta, nem lustaságból tettem fel a kérdést, hanem mert nem találtam rá én magam választ. Sikerült azonban ezt tisztázni, ahogy a választ is, amit még egyszer szeretnék megköszönni mindenkinek aki bármely formában ehhez hozzá segített a probléma tisztázásában.
2016. máj. 12. 15:37
 10/10 anonim ***** válasza:

#8

Fuss neki még egyszer, mert itt már nem csak logikai problémák vannak.

"Angolból ezt emelt szinten vizsgarészenként külön-külön kell elérni, középszinten viszont összesítésben, ott ilyen szempontból nem számítanak külön vizsgarésznek."

2016. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!