Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes megcsinálni egy angol...

Érdemes megcsinálni egy angol nyelvtanfolyamot/ nyelvvizsgát, ha lehet, hogy elfelejtem pár év múlva? Egyáltalán elég egy angol tanfolyam a sikeres nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés

Általános iskola alsóban és középiskola utolsó két évében tanultam csak angolt (mivel gimiben már németesekhez raktak). Nyelvtanáraim szerint jó nyelvérzékem van, szívesen, lelkesen tanulok nyelveket, de most kicsit elment a kedvem az egésztől.

Németből van középfokú nyelvvizsgám, de 11. osztályban csináltam meg, azóta egyetem első éveiben próbáltam a B2-ről C1-re átvezető tanfolyamot, de borzalmas tanárom volt, végül 2-est kaptam. Teljesen összezavart, még abban is amit addig tudtam... Azóta nem használtam, nem emlékszem belőle szinte semmire. Ez annyira elszomorít...


Van értelme egyáltalán elkezdenem egy angol tanfolyamot, beleölni egy csomó pénzt, ha utána az sem biztos, hogy használom-e vagy lehet, hogy pár év múlva teljesen elfelejtem?


Szeretnék jól beszélni angolul, most olyan nagyjából megértem a lényeget, ha le van írva és tudom mi a téma kb. Szóban csak, ha nagyon artikulál meg lassan beszél az illető általam ismert témákban. Mondatot alkotni önállóan nem tudnék helyesen már.


Munkavállaláshoz is jól jön, önéletrajzban is jól mutat, de nem igazán szeretném szóban használni.

Párom nagyon jól beszél angolul és németül is. Olyan kellemetlen, mikor mutatja ezeket a hadarós angol videókat, amit nem tudok követni, és akkor be kell vallanom, hogy rohadtul nem értettem semmit, csak azt hogy hadar a pasi...


A másik meg, hogy volt osztálytársaim, akik érettségin egy mondatot nem tudtak felolvasni helyes kiejtéssel, se értelmezni meg "Ich bin eine Pizza" szintű mondatokat formáltak, rólam másoltak a dogánál stb. most német óvodában/munkahelyen dolgoznak, úgyhogy gondolom azóta már megy nekik. Vagy a németül egy szót nem beszélő ismerősöm kiköltözött a pasijához és mára már profin beszéli. Nyilván a nyelvi környezet fontos, de nekem erre nincs lehetőségem. Se külföldi pasim, se külföldi rokonom, se pénzem nincs ahhoz hogy kimehessek.


Szerintetek?


Előre is köszi a válaszokat.



2016. máj. 12. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:

szia


Az a gond, hogy az angol nyelv ismerete ma már alapkövetelmény, főleg hogy ha olyan a szakod.


Ha párod jól tud angolul, akkor talán taníthatna vagy valami. :)


Nyelvtanfolyam szerintem önmagában nem elég...én még nem voltam, de úgy képzelem el,hogy ekkor és akkor van 2-3-4 óra egyben, többed magaddal.

Veszítek az anyagot, gyakoroltok, a tanár személyiségétől függ, hogy mit mond el és milyen mélységben...de nem voltam még nyelvtanfolyamon, de valahogy úgy képzelem el, mintha egy sima angol órán lennék, a suliban.

De fenttartom azt, hogy önmagában nem elég...otthon még gyakorolnod kell, ha szükséges.

Emellett hiába érted ott a nyelvtanfolyamon az akármit, ha elfelejted egy idő után.


Ha meg beleírod az önéletrajzba a nyelvvizsgát, akkor lehet, hogy úgy veszik, hogy te azt tudod használni.

(de interjún se nagyon voltam még életemben,mert még tanuló vagyok...)


Azt mondják, a legjobb tanulási módszer, az az, hogy kimész külföldre, ahol az adott nyelv "székhelye" van.

Ha ez nem megvalósítható, akkor otthon körbe kell venned magad ezekkel. (jelen esetben angolul filmet nézni, angol híreket olvasni, stb)


Nem tudom, hogy tegyél-e nyelvvizsgát.

Ha kellene a diplomádhoz, akkor egyértelműen azt mondanám,hogy tegyél. De így? Ok, önéletrajzba esélyes, hogy kell...

de ha olyan helyre mész interjúra, ahova kérnek angol tudást, talán nemcsak papíron kérik...

talán először tanulj otthon, aztán meglátod, hogy mennyire érdekel.


És a nyelvtudást szinten kell tartani, különben megy a levesbe, a feledésbe.

2016. máj. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Természetesen érdemes nyelvvizsgát csinálni. Bármilyen nyelvből.

Lehet, hogy eglsz életedben használnod se kell majd, viszont nagyon sok állásnál előnyben részesülhetsz, ha van nyelvvizsgád.


Említetted, hogy B2-C1 között lebegsz. Mivel már ilyen magasan jársz, hiba lenne kihagyni a lehetőséget, ha most abbahagyod később biztosan meg fogod bánni és akkor meg már nem fogod tudni annyira, hogy újra megpróbáld.


Nekem van angol C, német B, spanyol B és orosz A fokú nyelvvizsgám és hidd el, oroszul meg spanyolul már egyáltalán nem beszélek, de nyagyon örülök, hogy régebben megcsináltam.


A tanfolyamban nem segíthetek, hiszen a tanfolyam minőségén múlik, hogy elég lesz-e a sikeres nyelvvizsgához.


Remélem segítettem valamit.

2016. máj. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

<< Munkavállaláshoz is jól jön, önéletrajzban is jól mutat, de nem igazán szeretném szóban használni. >>


<< lehet, hogy elfelejtem pár év múlva >>


????

höööööö????

WTF????

O.o O.o


Ha te komolyan azt képzeled, hogy "beírod az önéletrajzodba", és onnantól el van felejtve, akkor ott vagy mélységes és teljes tévedésben, hogy a munkavállaláshoz nem azért kell, mert "jól mutat", meg mert a vállalatok jó dolgukban már nem tudják, mivel szivassák a munkavállalót erre direkt szemétségből kitaláltak még egy feltételt a munkavállaláshoz, hanem azért, mert a nyelvtudásra az adott pozícióban ellátott feladatokhoz SZÜKSÉG VAN, és/vagy a főnök külföldi és nem tud magyarul. Amúgy is a cégek általában rá se néznek a nyelvvizsga-papírra, hanem ha te beírtad hogy tudsz azon a nyelven, számíthatsz rá, hogy elhiszik neked, és onnantól kezdve elvárják, hogy aki azon a nyelven szól hozzád, annak azon a nyelven is válaszolj. Már az állásinterjú is természetesen azon a nyelven zajlik, amit saját bevallásod szerint ugyebár, beszélsz, tehát ez neked nyilvánvalóan nem okozhat problémát. És ha az állás feltétele is volt a nyelv, akkor onnantól minden nap használnod kell, de hát ez megint csak magától értetődő.

2016. máj. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szerintem belevágok, amint lehet.

Kedves utolsó! Írtam, hogy nem szeretném használni szóban munkahelyen. Nyilván nem is jelentkeznék olyan pozícióra ahol ez elvárás. Attól még beírhatom önéletrajzba ha van, nem? Vagy tagadjam le? :/

2016. máj. 13. 13:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Beírni beírhatod, csak ha nem elvárás, akkor felesleges. Esetleg még hátrány is lehet, mert attól félnek hogy nyelvpótlékot kérsz egy olyan tudásért, amira oda nincs is szükség. Esetleg azzal utasítanak vissza, hogy oda "túlképzett" vagy.


Oda célszerű beírni, ahol egyébként is elvárás.

(Ha viszont elvárás, akkor az nem véletlenül meg dísznek van.)

2016. máj. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!