Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » "I'm going to be teaching...

"I'm going to be teaching you" Ez milyen szerkezet?

Figyelt kérdés

Konkrétan a be teaching részre lennék kíváncsi

Tehát egyrészt folyamatos jelenidőben van, ráadásul jövőidőt fejez ki, és még egy be + verb + ing-es szerkezet is van.

És hogy hogy ilyenkor lehet használni ilyet is?

Mi a különbség a kettő között?

I'm going to teach you

I'm going to be teaching you


2016. máj. 16. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Csak,hogy a többiek le ne lőjjék a poént,én B2-es nyelvvizsgával azt merem állítani,hogy a be teaching passzív szerkezet,és lehet ez egy olyan mondatba lenne jó mint pl tomorrow at 6 pm I will be having dinner hogy a jövőben egy adott pillanatban fog valami történni..a be going to-s szabályoknak megfelelően. De akkor meg nem passzív :D Ja szerintem a második feltevés a jobb. Pl egy tanár mondjhatja neked hogy next year between february and may i'm going to be teaching you :)
2016. máj. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Van ilyen egyáltalán?
2016. máj. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van. Ime nehány példa az angol sajtóból.


Iran isn't going to be talking seriously to anyone

you're going to be using a lot.

I'm not going to be supporting those welfare users

what I'm going to be doing for the rest of my life

his oppressors are going to be feeling his telepathic anger

It's just going to be devastating to go and drive through town,

we're actually going to be building so that by 2025

There is obviously going to be growing pains

What are we really going to be insuring?

he was going to be stepping on their toes

we're going to be building a team around him

you're just going to be reading what you've seen on screen.

being the only one that's going to be talking

I feel like I'm still going to be saying " It's cheaper for the NHS

Since Indonesia is also going to be shipping less metal this year

I expect most of us are going to be running both containers

2016. máj. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vree ***** válasza:
36%

(#1es add vissza a nyelvvizsgát, ha annyi sincs meg, hogy a passzív be + 3. alakkal (nem az -ing-es alakkal) képezzük. ;p)


Ez a be+ -ing egy egyszerű folyamatos (continous) igemód, és a going to-val együtt egy Future Continuous lesz belőle. Amúgy az F.C. a "will be doing"-ot és a "going to be doing"-ot is magába foglalja.


Hogy miért nem egyszerűen csak "I'm going to teach you":

én azt mondanám, hogy ez a Continous-nak a "tervbe vett jövő" árnyalata. Ezt a Present Continoussal is ki tudod fejezni, úgymint:

Mom, I'm meeting some friends after school.

Anya, suli után találkozom (találkozni fogok) a haverokkal.


Persze lehet a huzamosabb időn át tartó, több alkalomra kiterjedő cselekvéseket is érzékeltetni vele, bár itt már jobban kell figyelni, hogy mikor kell folyamatos és mikor nem...


Pl. az alábbi beszélgetésrészletet CSAK Fut.Cont. -szal tudnám elképzelni:


Good morning class, I am Mr. Brown, the new math teacher. I [WILL/AM GOING TO] BE TEACHING YOU for the next three semesters.

Jó reggelt osztály, Mr. Brown vagyok, az új matektanár. Én foglak tanítani titeket a következő 3 félévben.


Itt több érv is szól a Continous mellett: egyrészt tervben lévő eseményről tájékoztat, másrészt többször ismétlődő, huzamosabb időn át tartó folyamatról van szó. Itt egyszerűen nem tudnék elfogadni egy Future Simple-t.

2016. máj. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt írtam az elején,mégis lepotoztak...a passzív csak egy találkozás volt. Menjetek a Pecsába!
2016. máj. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
találgatás
2016. máj. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ne hisztizz, zöld kezet adtam.
2016. máj. 18. 15:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Ajjaj.
2016. máj. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!