Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan memorizáljátok a...

Hogyan memorizáljátok a szavakat? Kötitek valamihez vagy bemagoljátok vagy addig olvastok 1 bizonyos szöveget, amíg az összes szó nem rögzül?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 13:48
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Az én taktikám hogy képeket párosítok a szavakhoz. Gondolj bele, hogy az összes szót amit megtanultál eddig társítottad valamihez akár képhez, hanghoz vagy érzelemhez. Nekem bevált. És még valami, hogy szeress tanulni. Tudom nagyon nehéz ha épp utálod az angolt tanulni mert mondjuk a tanár unszimpatikus vagy nincs kedved éppen leülni magolni de ha végig gondolod mit nyerhetsz vele akkor érdemes. Mondjuk esetleg késöbb korepetálhatsz majd belőle jó pénzért..ez sem egy utolsó szempont. Van aki úgy tanul,hogy nem egyben mindent hanem minden napra lebontva mondjuk egy dolgozat elötti héten. Ez is fontos hogy kisebb adagokban,mert így jobban rögzül. Legalábbis ezek a tapasztalatok.Tűzz ki célokat!! remélem tudtam segíteni valamit.Ha bármi kérdésed van,írj! Üdv:Melitta

2010. ápr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
nekem az a taktikám hogy a szótárban a szavakat mondom egyfoyltában majd egyszer az angolt mondom és mondom hogy mi a magyar jelentése utána letakarom a magyart és mondom az angol jelentését hidd el bevállik ... :)sok siekrt!!
2010. ápr. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha naponta, a megtanulni való szavakat kiírod egy lapra, hurcolod magaddal mindenhova, és többször elolvasod, állítólag könnyebb megtanulni. És visszamenőleg is kell ismételgetni a már megtanult szavakat. (Lehet hogy egy kisméretű szótárfüzet jobb a lapoknál.) Van aki a szókártyákra esküszik. Egyik fele angol, a másik magyar. Bár szerintem ez macerásabb.
2010. ápr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Soha az eletben nem tanultam meg szavakat, csak hagyom, hogy ramragadjanak. Altalaban a jelentesuket se nezem meg, ugyis csak az szamit, hogy az "agyam felismerje", nem az, hogy le tudjam forditani magyarra. Japant, nemetet tanultam igy.
2010. ápr. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!