Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz a kéttannyelvű gimi?

Kicsipa kérdése:

Nehéz a kéttannyelvű gimi?

Figyelt kérdés
Jövőre Almádiba a kéttannyelvű gimibe megyek, csak mindenkitől mást hallok. Mennyire lesz nehéz? Esetleg van aki oda megy? :)

2016. máj. 23. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Azt, hogy ott mennyire nehéz, nem tudom, de leírom az én tapasztalataimat máshonnan. :)

Én Sopronba járok német nemzetiségibe. Nem vagyok anyanyelvi, szóval az elején fárasztó volt a suli (ekkor olyan középfok szinten voltam). Nagyon nehéznek nem mondanám, de el kellett telnie kb. 2 hónapnak, mire nem merültem ki abban, hogy szinte minden németül van. Aztán szépen lassan megszoktam, most már magyarul lenne fura pl. törit meg matekot tanulni. Mellesleg nagyon megéri nyelvtanulás szempontjából, de ezt gondolom nem én mondom elsőként. Lehetséges, hogy számodra is kimerítő lesz az elején, hacsak nem C1-en beszéled az adott nyelvet. Viszont ez csak kezdeti lesz, és meg fogod szokni. Nekem az elején 2 órámba telt, mire normálisan felkészültem egy töriórára, most meg megvan 20-30 perc alatt. Nincs mitől tartani, ha elég kitartó vagy. :) Hajrá, és remélem, hogy hasznát veszed valamilyen szinten a válaszomnak. ;)

2016. máj. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ja de aranyos vagy, nagyon szépen köszönöm! Megnyugtattál, mivel nem beszèlek jól angolul. Szép napot! :)
2016. máj. 28. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!