Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon fontos, angol szóbeli...

Nagyon fontos, angol szóbeli érettségi, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Június közepén érettségizek szóban közép szinten angolból. A probléma az lenne, hogy akárhogy akarom, nem merek/tudok megszólalni. Kb. fél éve nyelvvizsgáztam középfokon, és ott is ez volt, de aztán a szóbelim valahogy mégis jó lett és 80% fölé sikerült(ez csak a szóbeli rész, de az írásbeli is jó lett és így meg is lett a nyelvvizsgám). Bár nem számítottam rá és úgy mentem el hogy nem fogok tudni megszólalni, de valahogy ment és egész jól elbeszélgettem velük :D

Tehát nem a nyelvtudásommal van a legnagyobb gond, bár nem használom az angolt(nincs rá túl sok lehetőségem, az iskolában se készülünk/készültünk az érettségire), de ha nagyritkán megnyilatkozok az nem rossz(különtanárral készülök, ő mondta.) Csak az a baj, hogy általában valamiért nem jön ki hang a torkomon ha beszélni kell. Így megy ez már órák óta mióta az érettségire készülünk és nem tudok mit csinálni, mert amúgy értem a kérdéseket/feladatot és lenne is hozzá szókincsem hogy elmondjam de valahogy leblokkolok, nem szólalok meg, rosszabb esetben sírok is.

Viszont az érettségim azért csak fontos hogy meglegyen minden érettségim eddig jó lett, és amúgy sok pontom van tehát nem kérdés, hogy felvegyenek oda ahova megyek, de ahhoz azért az kell, hogy ez is meglegyen, hiszen akármilyen jók is a szakos tárgyak, ha nem szólalok meg nem lesz érettségim és akkor nem vehetnek fel. Nagyon el vagyok keseredve,mert nem tudom hogy hogy oldjam ezt meg és az egész jövőm egy ilyen baromságon múlik. De tényleg nem tudom megoldani, hetek óta próbálok kitalálni valamit mindig elhatározom hogy most menni fog, de egyszerűen semmi változás. És félek hogy ez lesz érettségin is.

Kérlek valaki írjon valami jó tanácsot(ha lehet ne pszichológust meg nyugtatót ajánljatok, az biztos nem segít).!!!

Bocs, hogy hosszú lett, előre is nagyon nagyon köszönöm a segítséget!



2016. máj. 25. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazabol nem tudom milyen tanacsot lehetne adni. Talan annyi hogy merlegeld a dolgokat magadban, ha igazan akarod akkor megfogsz szolalni.
2016. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsgán is megszólaltál, ahhoz képest a középszintű érettségi semmi. Tudod, hogy meg kell szólalnod, majd mozgósítod az energiáidat. Másnak se a kedvenc elfoglaltsága a vizsgázás.
2016. máj. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is ilyen vagyok, és lehet, hogy hülyeségnek gondolnád de néha azt szoktam csinálni, hogy gondolok egy témára (teszem azt: család) és fél hangosan elmondom csak úgy, egyedül mert akkor nem feszélyez senki. Mondanim sem kell, hogy ezerszer jobban megy úgy és percekig el tudok dumálni magamban :D Ez vígasztal, hogy hátha rámjön ugyanígy a szófosás szóbelin is, főleg, hogy emeltezek és kellenek a pontok. Szerintem próbáld ki, nagy baj nem lehet belőle, és hát sok sikert! :)
2016. máj. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, különösen az utolsónak, kipróbálom!!! :)
2016. máj. 31. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!