Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért olyan nehéz a német...

Miért olyan nehéz a német nyelv az angolhoz képest?

Figyelt kérdés

Nem tudom ti hogy vagytok vele, én általánosban angolul tanultam csak, a középsulival indult a német is.


Az angol valahogy tök könnyű, emlékszem, hogy már alsóban is csak úgy ragadt rám, a németet meg egyszerűen nem bírom normálisan megtanulni, most több év tanulás után is csak makogok már nehezen összerakott mondatot.


Van, hogy kitalálok valamit németül, beírom a netre és kiderül, hogy valami rossz benne, pl. más szórendet használtam, nem megfelelő nem és többesszám volt, egyszerűen jobban hasonlít nekem a német nyelv valami rejtjelre vagy üzenetkódolásra, mint egy élő nyelvre, amit hús-vér emberek beszélnek köznapi helyzetekben.


Valahogy simán el tudom képzelni azt, bármilyen furán is hangzik, hogy mondjuk Münchenben reggel felkel egy fiatal, kimegy a konyhába, köszön a családnak, hogy "Guten Tag!" erre az apuka elkezd összerakni valami bonyolultabb mondatot, hogy kérdezzen tőle valamit, a felénél belezavarodik, legyint és inkább angolul folytatják a társalgást.


Ti hogy vagytok a némettel?



2016. máj. 29. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a nyelvtani része sokkal bonyolultabb. Ragozni kell a névelőket és a szavakat is egyfolytában.
2016. máj. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Az angol valóban sokak szerint könnyebb az elején. Később ez átfordul, egyesek szerint.
2016. máj. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek előttem szólóval.

A német már az elején nehéz, ige és főnév ragozás, kötött mondatszórend, vonzatok, kivételek miatt.

Ha már minden nyelvtani részt megtanultál, szókincs fejlesztéssel akár "perfekt" szintre is eljuthatsz.

2016. máj. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a német könnyebben megy. Abban véltem felfedezni szabályokat, amiket ha megtanulsz, alapszinten máris tudsz beszélni. Jobban rááll az agyam.
2016. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez személyiségtől, egyéni képességektől is függ. Barátnőmnek a német nyelv nagyon könnyű, szerinte az elején kell sok szabályt megtanulni, amihez sokan lusták, vagy nem megy a fejükbe, aztán már minden megy mint a karikacsapás. Persze még csak közép szinten van, még sok ilyen szabályt kell megtanulnia, de mondhatni, csak az alá nyelvtan a már
2016. júl. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

(ötös vagyok, bocsi),csak az alap nyelvtannal már komplex módon tud beszélni.

Az angolt viszont bonyolultnak találja, csupa felesleges igeidő, meg miegymás.

Én pedig pont az ellenkezője. Lehetetlennek tartom a tablazatok fejben tartását és a merev szabályokat. Hogy három féleképpen leírok egy mondatot, de sehogy se jó valami miatt. De lehet, hogy csak egyszerűen hülye vagyok hozzá. Inkább tanulom meg azt, hogy az xy igeidő a múltban kezdődik, még most is tart és a jövőben is folytatódhat. Voltaképpen szinte minden élethelyzetre van egy igeidő, és a szenvedő szerkezetek! Annyira rühellem őket, de valamiért megis szeretem ezek miatt az angolt. Bár még (gyengécske)középszinten állok. :)

2016. júl. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!