Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Belevilágított egy lézera...

Belevilágított egy lézera szemembe. Találtam egy angol leírást a biztonsági osztályáról, lefordítanátok kérlek, mert eléggé kétségbe vagyok esve?

Figyelt kérdés
A Class 2 laser is considered to be safe because the blink reflex (glare aversion response to bright lights) will limit the exposure to no more than 0.25 seconds. It only applies to visible-light lasers (400–700 nm). Class-2 lasers are limited to 1 mW continuous wave, or more if the emission time is less than 0.25 seconds or if the light is not spatially coherent. Intentional suppression of the blink reflex could lead to eye injury. Some laser pointers and measuring instruments are class 2.
2016. máj. 30. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel valószínűleg pislantottál és el is kaptad a tekinteted, így rövid volt a dolog (a szöveg szerint nem több, mint negyed másodperc). Vaj akkor van, ha hosszabb időn át bámulod. De ha károsodott volna a látásod, azt szerintem már éreznéd.
2016. máj. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt írja,ahogy értem:

A 2-es osztályú lézer biztonságosnak tekinthető a pislogási reflexnek köszönhetően (csillanás elkerülő válasz az erős fényre) ami csökkenteni fogja a kitettséget max 0,25 mp -re. Ez csak a látható (400-700nm) fényű lézereknél igaz. A 2. osztályú lézerek 1mW folyamatos fényt engednek vagy többet,ha az idő kevesebb,mint 0,25 mp illetve,ha nem párhuzamos a fény. Szándékos elnyomása a pislogási reflexnek szem sérüléshez vezet. Néhány lézermutató és mérő eszköz 2. -es osztályú.

2016. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
(ragyogás elkerülő válasz az erős fényre)
2016. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

*Néhány lézermutató és mérő eszköz 2. -es osztályú.

Néhány lézer zseblámpa és távolságmérő is 2-es osztályú.

2016. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. máj. 30. 21:26
 6/6 anonim ***** válasza:
2-es osztályú lézer biztonságosnak tekinthető mivel a pislogási reflexnek köszönhetően (a vakítást megakadályozó reflex az erős fényre) max 0,25 mp-ideig csökkenti az erős fénynek való kiszolgáltatottságot. Ez csak a látható (400-700nm) fényű lézerekre igaz. A 2. osztályú lézerek 1mW folyamatos fényt jelentenek, esetleg többet, abban az esetben ha az kiszolgaltatottság ideje kevesebb, mint 0,25 mp illetve, ha a fény nem koherens. A pislogási reflex szándékos elnyomása a szem sérüléshez vezethet. Néhány lézerfényű zseblámpa és távolságmérő eszköz is 2-es osztályú.
2016. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!