Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanult már valaki FRANCIA és...

Tanult már valaki FRANCIA és OLASZ után SPANYOLT? Mennyi idő volt így megtanulni?

Figyelt kérdés

Volt benne valami plusz nehézség,ha igen,akkor mi?

Főleg a nyelvtanra gondolok.



2016. jún. 6. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Franciát tanultam, egy év alatt. (mondjuk nem mondom hogy tudom is nagyon jól, de ilyen középszintű érettségi szinten megy :D) Az elején nagyon nehéz volt a nyelvtan számomra, sok a kivétel meg ilyenek, de miután minden igeidőn, névelőn stb.-n átrágtam magam, már teljesen átláttam az egészet. :) Amúgy így hogy tanultam franciát, sok spanyol szót alapból tudok, mert alig különbözik a franciától, szóval azt tervezem hogy ezután spanyolt is elkezdek tanulni. :)
2016. jún. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
3 évig tanultam franciát, olaszt 2 évig (általános iskolával együtt 6, de ott nem tanultunk sokat.) Spanyolt az olasz mellett kezdtem autodidakta módon, majd fél évet jártam tanárhoz. Most spanyol szakos vagyok. Könnyű amiatt volt, mert felépítésében hasonlít, és sok szó is, viszont pont ez a hátránya, hogy nagyon könnyű összekeverni. Nyelvtanilag szerintem egyforma nehézségű, csak mindegyik más nyelvtani témában. Nekem leginkább, az volt a nehéz, hogy el tudjak vonatkoztatni az olasztól, és ne mindig úgy akarjam használni a nyelvtant ahogy ott.
2016. jún. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!