Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha megnézem a Született...

Ha megnézem a Született feleségek mind a 8 évadát angolnyelven, megtanulok angolul?

Figyelt kérdés

2016. jún. 13. 07:39
 1/10 anonim válasza:
100%
Én 5-6 éve rajongok a teniszért, de egy kicsit sem lett jobb a tenyeresem. Úgyhogy a válaszom igen. :)
2016. jún. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nem, nem is fogod érteni...

Hallás után 0.5~1 évesen képesek megtanulni a nyelvet.

Ha már van egy "anyanyelv" akkor a többit csak erre építve tanulással tudod elsajátítani.

Ha mellete tanulod az angolt, és próbálod fordítani, akkor igen, segítheti a tanulást, mert aktívan próbálod használni, gyakorolni.

Bár angolról lefordítani magyarra csak a nyelv egyik fele, mondat alkotás, hogy tudj is beszélni az a másik fele.

2016. jún. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Igen, sőt még profi webfejlesztő is leszel.
2016. jún. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
no, of course not
2016. jún. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nyolc évad megnézésére elherdált időt inkább - legalábbis kezdetben - a hagyományos nyelvtanulásra fordítanád, sokkal többet tudnál haladni.
2016. jún. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Még magyarul se tudsz, ha nem tudtad normális rovatba rakni a kérdésed.
2016. jún. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Nem, de a 8. évad végére többet fogsz érteni belőle, mint az első epizódból :)


Én kb. 6 éve nézek filmeket/sorozatokat angol nyelven. Először magyar felirattal, majd angollal, végül az utóbbi egy évben felirat nélkül. Illetve a háttérben folyamatosan megy nálam valamilyen angol nyelvű webrádió.


A hírekből, ha szépen tisztán beszélnek értek olyan 98%-ot. Egy sorozatból pár rész után 90-95%-ot, de van olyan színész akinek csak minden második mondatát értem olyan dialektussal beszél. Illetve egy random filmből általában értek talán 80-85%-ot. De volt már olyan angol nyelvű film is amit kikapcsoltam 10 perc után mert egy kukkot nem értettem belőle.


Ez kicsit hervasztónak tűnhet de nem az, mert bár nem értek 100-ban mindent, de amit értek azt értem, úgy hogy nem kell a fejemben angolról-magyarra fordítani.

2016. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem derül ki a kérdésből, hogy most milyen szinten van. Nulláról nyilván nem, de egy középhaladó szintről már jelentős fejlődést el lehet érni.
2016. jún. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lékó Eszter válasza:
47%
Van rá esély. Én hasonló módon tanultam angolul (zenék szöveges videója), és mára majdnem 100%-ot megértek abból, amit hallok. Fontos, hogy magyar felirattal kezd el nézni. Egy idő után annyiszor hallasz egy szót, hogy társítod a jelentéséhez. Aztán angol felirattal, olyankor már szótárazni, google fordítózni kell (általában csak mondatot fordít rosszul). Évekbe is telhet, de megtanulhatod :)
2016. jún. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mjndenkinek a választ! Igen, azt nem írtam le, hogy nem a nulláról kezdeném. Álltalános iskolában és a gimiben is tanultam angolt. Az érettségim éppen, hogy 4-es lett, de ennek már 5 éve. Azóta egyszer félévet jártam tanárhoz. Szóval, sokat felejtettem!
2016. jún. 15. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!