Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű angol érettségi...

Emelt szintű angol érettségi vagy egy angol, középfokú nyelvvizsga a könnyebb?

Figyelt kérdés
2016. jún. 21. 13:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Emelt angol érettségit azért csináljuk legjobban, mert ingyen van. Amúgy forma-forma. Érettségi szóbelije nehezebb, mint a nyelvvizsgáé(szerintem)
2016. jún. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nekem már nem ingyen lenne. :D

De itt tudtommal nincs 40%os akármi, mint a sima nyelvvizsgánál. (minden résznek 40%nek kell meglennie, együtt meg 60% minimum)

2016. jún. 21. 13:35
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkettőt csináltam. Az érettséginél valóban nincs olyan, hogy részenként meg kell lenni a 40%-nak, ettől függetlenül szerintem az érettségi nehezebb valamivel, mint a nyelvvizsga.
2016. jún. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én meg pont fordítva tudom. Hogy a nyelvvizsga nehezebb, mint az érettségi. :D
2016. jún. 21. 13:42
 5/14 anonim ***** válasza:
Csináltam már életemben mindkettőt. Az emelt angol érettségi egy cumi. Ehhez képest (2-t próbáltam) minden nyelvvizsga központban könnyebb volt a közép nyelvvizsga, előtte 1 évvel csináltam. Én nem az érettségit választanám. Iszonyat nagy szívás. (Jól sikerült, de akkor is ez a véleményem. Indokolatlan mennyiségű feladat, unszimpatikus pontozás.)
2016. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Most emelteztem angolból, a közép nyelvvizsgám talán 2 éve van meg, sajnos nem emlékszem pontosan.

Elvileg azonos szint a kettő, mégis az érettségi szerintem sokkal nehezebb volt, nyelvvizsgán simán meghaladtam a 80 %-ot, az érettségim viszont 70 körül lett, jobbat vártam.

Ez függ nyelvvizsgaközponttól is, de talán még a felsőfokú nyelvvizsga is könnyebbnek tűnt nekem ott és akkor, mint az emelt érettségi, bár a nyelvvizsgára valamivel többet készültem.

2016. jún. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden nyelvtanár azt mondja, hogy az emelt angol nehezebb. Nem véletlenül nem b2, hanem b2-c1. Nekem felsőfokúval csak 79% lett az emelt írásbelim..
2016. jún. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi nektek. :)

Hát, akkor nem érdemes az emelt szintűn gondolkodnom. :(


Diplomához kellene...

2016. jún. 21. 18:17
 9/14 anonim ***** válasza:
semmiképp. drágább, nehezebb:)
2016. jún. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az., hogy dréágább..tudtommal 28 ezret kell letenni az asztalra, hogy ha emeltre akarok menni.

és van ennél drágább nyelvvizsga is. (telc)

Azért gondolkodtam az emelten, mert itt nincs a kötelező 40%os arány.

2016. jún. 21. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!