Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki tudná válaszolni így...

Ki tudná válaszolni így reggel ezt a roppant egyszerű kérdésemet?

Figyelt kérdés

Jól olvasok , viszonylag nagy a szókincsem(kb 1-1500 szó de folyamatosan bővítem(nem rég kezdtem el angolt tanulni fél-egy éve KB) jól ejtem ki a szavakat. DEE nem tudok beszélni nem tudom használni azt amit tudok, Illetve nem értem meg amit mondanak zene,film stb...


Hogyan lehetne ezt fejleszteni hogyan lehetne megtanulni? Milyen módszereket ismertek milyenek vannak ? Szinte csak angol zenét,filmet hallagatok,nézek ,DE valahogy sehogy sem vagy nagyon nehezen tudok át állni arra h megértsem.


Nagyon könnyen tanulok meg új szavakat (helyesírásilag mind kiejtésileg) Bárcsak a szövegértésem is ilyen jó volna.:D



Köszönöm előre is a hasznos válaszokat!


Szép napot! :) :)


2016. jún. 24. 09:30
 1/2 anonim ***** válasza:

1500 szó nem hogy nem nagy szókincs, de még csak viszonylag sem. :-)

Egyébként bármilyen meglepő, a fokozatosság és gyakorlás kérdése az egész. Hiába kezdesz nehéz nyelvezetű filmeket/zenéket nézni/hallgatni, ha egyszerűen nem érted. Kezdj el meséket nézni, és szépen lassan "felépíteni" a hallás utáni szövegértésed.

Beszélni szintén azért nem tudsz, mert gondolom nem gyakorolsz. Az, hogy írásban meg tudsz oldani feladatokat, még nem jelenti azt, hogy tudod a nyelvet.

2016. jún. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindkettő csak gyakorlással fog menni. Szövegértés, ha egéz nap angol nyelvű műsorokat hallgatsz (kezdetben akár angol felirattal), a beszéd pedig csak beszélgetéssel. Ez utóbbinál annyit lehet csalni, hogy magadban beszélsz hangosan, de párban egyszerűbb.


Elég sok netes oldal van egyébként, amik pont erről szólnak, hogy beszélgetőtársat keress nyelvtanulás céljából. Sok sikert :)

2016. jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!