Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek is brit angolt...

Szerintetek is brit angolt beszél a Google fordító?

Figyelt kérdés

Állítólag azt nehezebb kiejteni, mint az amerikait. Nekem nyelvtanulás szempontjából amerikai kéne. Én úgy szűrtem le néhány neten írt példaszóból, hogy brittet beszél.


Tudtok valami jó online szótárat Google-n kívül, ami kiejti a szavakat és lehet akcentust választani?


2016. jún. 28. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon zavaros a kérdésed. Egyrészt a brit kiejtés nem nehezebb, mint az amerikai. Másrészt a Google-fordító nem szótár.


Itt mindkét kiejtés megvan: [link]

2016. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát Nekem a tanárom, és az ismerőseim, de még a neten is azt írták, hogy nehezebb kiejteni britet, mint az amerikait. Az amerikaiak egyszerűsítenek sok mindent, sok szlenget használnak, egy csomó nyelvtani szabályt "felrúgnak" pl kihagyják időnként a létigét is (állítólag). Míg a britek tagoltan, kimondva a teljes szöveget, rövidítéseket nemigen használva beszélnek. Ráadásul vannak olyan szavak, amik eltérőek az usa-ban és uk-ban is.


A Google meg szótárként is üzemel, ha csak szót írok be nem szöveget. És szerintem brit angolt beszél, mert például a szavak végén nem ejti az r-t.


A linket meg köszönöm!:)

2016. jún. 28. 19:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez inkább amerikai.


[link]

2016. jún. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Hát Nekem a tanárom, és az ismerőseim, de még a neten is azt írták, hogy nehezebb kiejteni britet, mint az amerikait."


- Ez most nem győz meg annyira, mert én is angoltanár vagyok. Mitől is lenne nehezebb? Egy ellenpélda: a britek sokszor kihagyják az 'r' hangot. Így egy magyar nyelvű számára sokkal egyszerűbb brit angollal kiejteni az olyan szavakat, mint a 'world' vagy 'girl'.


"Az amerikaiak egyszerűsítenek sok mindent, sok szlenget használnak, egy csomó nyelvtani szabályt "felrúgnak" pl kihagyják időnként a létigét is (állítólag)."


- Még ha igaz is volna, ez nem kiejtésbeli, hanem nyelvtani különbség. Egyébként a létige kihagyása elsősorban a fekete angolra jellemző, és a legtöbb amerikai csúnyán néz rá. Te sztenderdekről beszélsz, hiszen biztosan tudod, hogy nem minden amerikai és nem minden brit ejti ki a szavakat úgy, ahogy a szótár leírja, sőt: van az amerikai angolnak olyan változata, ami nagyon hasonlít a britre, és fordítva. Ha meg sztenderdről beszélsz (aminek mindig megvannak a szigorú szabályai, a maga szókincse: ezekbe nem fér bele a szleng és a nyelvtan "felrúgása"), akkor ne keverd ide a nem sztenderdet. Mert akkor egész Angliában hallhatsz olyat, hogy 'She don't care' (ezért nem kell Amerikába menned), vagyis a briteknél is vannak bőven "kihágások", de ettől még nem fogják nyelvórán máshogy tanítani.


"Míg a britek tagoltan, kimondva a teljes szöveget, rövidítéseket nemigen használva beszélnek."


- Ez egyáltalán nem igaz. Náluk is van 'ain't', 'gonna', 'wanna' stb.


"Ráadásul vannak olyan szavak, amik eltérőek az usa-ban és uk-ban is. "


- Ez igaz, de ez megint nem kiejtésbeli különbség. ÉS egy ellenpélda: a brit 'lift' azért egyszerűbb, mint az amerikai 'elevator'.

De egyébként a szókincsbeli különbségek nagy része nem okoz gondot egy egymással elbeszélgető angolnak és amerikainak.

2016. jún. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 3-as linkjében található szavak többsége amerikai kiejtést követ. Különben vannak szavak, melyeknek a kiejtése egyén függő adott országon belül is.
2016. jún. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!