Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Előfordulhat, hogy pl. egy...

Előfordulhat, hogy pl. egy amerikai nem érti az ausztrál szavait az akcentus miatt?

Figyelt kérdés

2016. jún. 30. 17:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Annak ellenére, hogy mindketten az angolt beszélik.
2016. jún. 30. 17:39
 2/10 anonim ***** válasza:
Érteni érti, de fura neki, igen. Kb. mint mikor egy Sálgótárjáni bácsi elmegy egy Szöged környéki faluba... érted...
2016. jún. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Veled még nem fordult elő, hogy pl. egy szabolcsit nem értettél?

Még az is lehet, hogy egy amerikai nem ért egy amerikait.

2016. jún. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Van néhány kifejezés ami miatt nem mindig értik egymást, de ez igaz a brit-amerikai angolra is. Összességében pár szó miatt furán néznek, hogy mégis mit jelenthet, de az akcentus nem annyira zavaró. Magyarként azért nehezebb az ausztrál angolt érteni, jobban előfordul hogy akcentus miatt nm egyértelmű a szó, de akinek anyanyelve az angol annak a kiejtéstől függetlenül érthető.
2016. júl. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ausztrál barátom van, évente találkozunk 1-2x versenyeken és soha nem okozott gondot a beszédük megértése. (Pedig soha nem tanultam aussie angolt). Az angolokkal, kanadaiakkal és amerikaiakkal is gond nélkül beszélgetnek. Ha valamit nem értünk, rákérdezünk, de ez nagyon nagyon ritka. Egyébként egy kultúrált ausztrál (vagy éppen kanadai stb), nem kezd el full szlengesen beszélni, hanem törekszik arra, hogy megértsék.

Nekem nehézséget inkább az indiai, afrikai angol okoz. Ott már tényleg nagyon erős az akcentus. De az angol anyanyelvűek azt is gond nélkül megértik.

2016. júl. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5: nyilván nem okozott gondot, mivel nem azzal a társadalmi réteggel találkoztál, amelynek a beszéde jelentősen eltér a sztenderdtől.
2016. júl. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Ha ezt hangosan kiolvassatok nektek is ausztral akcentusotok lesz:


GOOD EYE MIGHT


(gyengebbeknek forditok: good night mate)


;DDDD

2016. júl. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Érteni megértik egymást, de vannak furcsaságok. Én angol anyanyelvű vagyok, az államokban születtem, ott nőttem fel. A sulival voltunk délen, na azt nehezebb volt érteni, mint az aussiet.
2016. júl. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

G'day mate!

How ya going ?

What do you reckon?

Bloody Hell

Crikey

no dramas mate!

No worries

You're legend!

Ezek tipikus aussie kifejezések :D

Titok : ne nyisd ki a szád!

Meg lehagyják a "T" betűt a szavakról, mint pl

Can't helyett Can'- , Won't = Won'-, Aren't = Aren'- They aren'-coming.

Isn't = Isn'- He isn'- coming.

https://www.youtube.com/channel/UCPIAvE0MO9pyWGNh5OoYInQ Ez egy kitűnő csatorna :) Nagyon érthetően van elmagyárázva.

2017. júl. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Előző vagyok.

Megértik egymást

Persze vannak dolgok, amiket máshogy mondanak, mint például egy angol,persze más szavaik is vannak.

Szóval, az angolok a barátra azt használják inkább hogy "chap" vagy "fellow", míg az ausztrálok "man" vagy "bloke" vagy azt hogy "mate". Angliában a "trousers" gatyát jelent, de a "pants" csakis az alsógatyára vonatkozik. A "thongs" ( vietnámi papucs) angoloknál flip-flop. Szóval kis különbségek, amik miatt még simán megértik egymást. Az emberek tehát megértik egymást, ezek inkább csak kultúrális különbségek. Az amerikai angolban is hasonló különbségek vannak. Főleg az akcentus.


https://www.youtube.com/watch?v=65xnJJX_B9k Interjú egy ausztrál emberrel.

2017. júl. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!