Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jutott el már valaki közületek...

Jutott el már valaki közületek a népszerű nyelveken kívül felsőfokig (folyékony beszéd) - külföldi tanulmányok nélkül?

Figyelt kérdés

A 'nyak'(nyelvvizsga-portál) erről nem ad leírást, úgyhogy a netes forrásokat én már igénybe vettem, angol, német, francia, esetleg olasz, spanyol felsőfok még elő is fordul, de sikerült-e már valakinek pl. holland, görög, portugál, akár svéd, grúz, vagy bármilyen ritkább nyelvből felsőfokig eljutni (a felsőfokot természetesen nem a nyelvvizsgára értem, hiszen pár nyelvből nincs is hazánkban, csak úgy alapvetően egy 10-12.000-ezres szókincs és azok helyes használata kétlem, a benne szerzett gyakorlat ne lenne egyenlő a folyékony beszéddel)


Milyen nyelv volt? Mennyi idő alatt értetek el a felsőfok avagy a folyékony szintig? Milyen forrásokat használtatok? (Én filmeket is alig találok már svéd, portugál nyelven is, pedig magyarul is rengeteg van.. akkor ezekből miért lenne kevesebb, mindig van szinkronizálás, még ha nem is a szájmozgásból tanulnám a nyelvet).


köszi a válaszokat!



2016. júl. 2. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem jutottam el felsőfokig, mert elveszett a motviációm, de azért válaszolok.


A svédről van szó. Egy évig tanultam, aztán már csak néha-néha használtam, amikor olvastam a neten. Nem tudom, milyen fokon voltam, talán gyenge középfokon. Olvasni tudtam, a netes szövegeket megértettem szinte teljesen, a regényeket nagyjából, de beszélni egyáltalán nem, és a hallás utánim is rossz volt. A nyelvtanom és a szókincsem jó volt. Eleinte egy magyar nyelvű tankönyvet használtam, aztán hagytam, hogy a net tanítson. + Írtam rövid szövegeket egy honlapon, ahol anyanyelvűek kijavították. A svédek nem szinkronizálják a filmeket. Feliratozzák. Még a saját híradójukat is, ha valaki túl erős tájszólással beszél.

2016. júl. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Mellesleg a felsőfok egyáltalán nem összehasonlítható a folyékony beszéddel, vagy az anyanyelvi szinttel. Angolból C2-es szinten vagyok. A felsőfok C1, szóval a C2 még afölött van, elvileg gyakorlatlag anyanyelvi szint. Hát én még a folyékonytól is távol vagyok, nemhogy az anyanyelvi szinttől... A felsőfok és az anyanyelvi szint között szerintem annyi a különbség, mint a semmi és a felsőfok között. Úgy érzem, sosem fogok semmilyen nyelven anyanyelvi szinten beszélni a magyart leszámítva.
2016. júl. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a népszerű nyelvek az ANGOL és a NÉMET. Azokból is meg lehetett csinálni a felsőfokot külföldi tanulmányok nélkül.


A "nem népszerű" nyelvem az OLASZ. Abból is meglett a felsőfok.


Mind a 3 nyelvnél 4 év kellett a nullától a felsőfokig. Az alábbi stratégiám volt:

- Minden nap 4 szó megtanulása, persze mondatba foglalva. Szombaton csak ismétlés, vasárnap pihenés.

- Idegen nyelvű hanganyag hallgatása, minden héten legalább 5 percet. Ezek főleg You Tube "Easy English" és társai voltak, rengeteg van fent minden nyelvből, ráadásul felirattal.

- DuoLingo végigvitele - A szavak memorizálásában segített.

- 1.000 szavas szókincsnél idegen nyelvű cikkek olvasása és fordítása: Hetente 1 teljes cikké - Az elején halál...:(

- 2.500 szavas szókincsnél eredeti nyelvű könyv olvasásának megkezdése - napi 1 oldal heti 5 napon át, ami a minimumnak számít.

- Regisztráció az iTalki-ra, vagy nyelvtől függően hasonló oldalra, ha megvan a 2.500 szó - heti 1 fogalmazás megírása és ellenőriztatése.


Szerintem nem feltétlen kell a külföldi út, bár sokat segíít, akárcsak egy magántanár. :)


Sok sikert!

2016. júl. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem találsz sok filmet, mert ők nem szinkronizálnak vagy csak keveset a gyerekeknek. Akik igen : német, francia, olasz, spanyol, cseh, török. Talán még japán, koreai, kínai, hindi, arab. A többi nyelvet ezért nehéz itthon tanulni. Én mongolt akartam, de feladtam. Nem tudnám szinten tartani, mert szinte alig van hozzá anyag.
2016. júl. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ne add fel. a mongoloknál amúgy van internet?, a torrentoldalakon mindig népszerűek a szinkronizált filmek
2016. júl. 11. 11:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze -
2016. nov. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Román nyelvből jutottam el C1-es nyelvvizsgáig. Erdélyből származó, de idetelepült magyar nyelvoktatóval értem ezt el, alapvetően hagyományos módszerekkel. Kb. középfokú szintre két év alatt jutottam el (bár pontosan nem tudom, mivel nem tettem nyelvvizsgát), felsőfok még innen két év volt, bár ez inkább a lustaságomnak és az egyéb teendőimnek köszönhető, valójában nem igényelt volna ennyi időt.


Filmeket bőven találtam, ahogy kontentet is Youtube-on. Illetve nagyban segített, hogy a határtól tíz kilométerre lakom, így aránylag könnyen kötöttem ismeretségeket, akikkel tudtam gyakorolni.

2019. aug. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!