Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsga mit takar?...

Melyik nyelvvizsga mit takar? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Angolból szeretnék középszintű (B2) nyelvvizsgát tenni ősszel, ám annyi fajta van, hogy tanácstalan vagyok melyikre menjek. Ha valaki részletesen beszámolna valamelyikről vagy hogy melyikek vannak esetleg a saját tapasztalatairól, azt nagyon megköszönném!

2016. júl. 3. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én EURO-n voltam. Nekem nagyon tetszett korrekt feladatok voltak és nem utolsó sorban azért is ajánlotta a tanárunk mert egyik legkönnyebbnek tartott szerinte. Nyelvtan külön már nincs, minden részre van bőven idő, sok feladatot lehet hozzá találni gyakorolni. Tőlünk átment az egész csoport könnyedén, még a bizonytalanabbak is :)
2016. júl. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más jön be. Sajnos erre nincs szabály. Ami valakinek könnyebben menne, az a másiknak a gyengéje. Tudod. Én úgy csináltam, hogy letöltöttem mindegyik oldal feladatlapját (mert mindegyik tesz ki legalább egy példa feladatsort) és rászántam az időt és végig csináltam őket. Aztán éreztem, hogy melyik volt leginkább hozzám illő. Neked is ezt javaslom. Megéri azt az 1-2 napot az a cirka huszonöt-harmincezer forint.
2016. júl. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!

Nem feltétlenül kell a legkönnyebbnek lennie. Pusztán csak hogy melyik hogy zajlik. Pl: mindegyik szóbeli részénél párban vannak a szóbelizők? Mindegyiken ugyan azok a tételek?

2016. júl. 3. 18:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az euron választhatsz párt vagy beosztanak melléd valakit van képleírás szituáció a pároddal egy témakörből kapott 2 kérdés és a vizsgáztatóval való szituáció
2016. júl. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Telc-en voltam.

Igazából a suliban órán összegyűjtöttük az összes nyelvvizsgaközpontot, aztán mindtől megcsináltunk 1-1 feladatsort, vagy legalábbis megnéztük, így tudtunk folyamatosan kizárni.

Az osztály többsége Telc-en volt, mindenkinek sikerült elsőre, 80-90 % felett, bár mi angol szakra jártunk.

Szerintem az egyik legkönnyebb vizsga, írásbelire lehet gyakorolni, levélmintákat is betanulsz, így az sima ügy.

A magnó a legnehezebb szerintem mindig, szóbelin pedig mi párban voltunk. Sajnos borzalmas párom volt, a vizsga alatt kb 2 mondatot mondott, aztán negyed óráig én beszéltem, féltem is, hogy emiatt nehogy nekem is vonjanak le pontot, mivel szinte nem tartottunk párbeszédet, de szerencsére sikerült így is.

Ha a végén 3-an maradtok, akkor 3-an is lehettek párban, de ez ritka, igyekeznek párosával beosztani.

Volt néhány osztálytársam aki Euroexam-en volt, közülük 1 ember, 3x próbálta újra, mert sosem sikerült, végül negyedszer Telc-re ment, és elsőre meg lett, de ez már a másik véglet.

Én ajánlanám a Telc-et, szerintem nem vészes, ha van kérdéses, írj nyugodtan. :)

2016. júl. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez Tőled függ :) Mindenkihez más nyelvvizsga passzol, ezért is jó, hogy van lehetőséged választani. Érdemes megnézegetni a feladatsoraikat, megoldani egy párat, és hamar kiderül, miben vagy erős.

Én Euroexamos angol B2-t csináltam, 100%-os szóbelivel simán meglett, élveztem, könnyen ment. Leírok róla pár nagyon pozitív tapasztalatot, hátha segíthetek vele:

- az egész vizsgán használhatsz szótárt

- nincs nyelvtani teszt

- nincsenek vizsgatételek

- választhatsz magadnak párt, akivel előre felkészülhetsz

A vizsga írásbeli részét én nem tartom sokkal könnyebbnek, mint bármelyik másik vizsga esetében. A levélírást elég szigorúan pontozták, én nagyon erős vagyok benne, de végül 80% körül lett csak. Ami nekem nagyon tetszett, az a szóbeli volt. Az egész egy nagyon vidám, gyors, kötetlen csevegésre hasonlított, egyáltalán nem volt vizsga szaga. A magolás helyett a spontaneitásra épül, tudnod kell reagálni, kérdezni, válaszolni előzetes felkészülés nélkül. Ez sokaknak buktató is lehet, szóval ha nehezebben megy a kommunikáció, talán más nyelvvizsgával jobban jársz. Nekem az angol csak a második idegen nyelvem, nem is vagyok belőle olyan erős, mégis viszonylag kevés felkészüléssel simán átmentem :) Én csak ajánlani tudom az Euro-t, de mindenképp nézz utána! :)


Sok sikert!

2016. júl. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!