Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyesek ezek a német mondatfo...

Helyesek ezek a német mondatfordítások?

Figyelt kérdés

1) Ich schüttle die Hand dem Präsidenten. (Kezet fogok az elnökkel.)

2) Ich küsse diesen Jungen. (Megpuszilom ezt a fiút.)

3) Ich stelle dich den Chef dieses Unternehmens vor. (Bemutatom neked ennek a vállalatnak a vezetőjét.)

4) Ich werde dir im Einkaufszentrum treffen. (A bevásárlóközpontban fogok találkozni veled.)

5) Wir unterhalten uns im Park. (Beszélgetünk a parkban.)

6) Ich brach in Gelächter aus. (Nevetésben törtem ki.)

7) Ich bin jünger als du. (Fiatalabb vagyok, mint te.)

8) Ich bin genauso alt wie du. (Ugyanannyi idős vagyok, mint te.)



2016. júl. 4. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

Ich gebe dem Präsidenten die Hand (Kezet fogok az elnökkel)

Ich küsse diesen Jungen. (Megpuszilom ezt a fiút)

Ich stelle dir den Chef dieses Unternehmens vor (Bemutatom neked ennek a vállalatnak a vezetőjét)


Ich werde dich im Einkaufszentrum treffen. (A bevásárlóközpontban fogok találkozni veled)


A többi helyes

2016. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Helyes, amit az első írt, de a 4. mondatnál a jemanden treffen az azt jelenti, hogy belebotlik vkibe, véletlenül összefut vkivel.

Még az is helyes megoldás lenne, hogy "Ich werde mich mit dir im Einkaufszentrum treffen." Ez megbeszélt találkozót jelent.

2016. júl. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!