Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol-német osztatlan tanáriso...

Angol-német osztatlan tanárisok, tudnátok mesélni a képzésről?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős nyelvtagozatos gimiben és az ELTE osztatlan angol-német tanári képzésére szeretnék jelentkezni.Sok kérdés megfogalmazódott bennem,de sajnos nincs ismerősöm,aki erre a képzésre járna. :/ Tudnátok mesélni a képzésről? Milyen óráitok vannak? Hány órátok van egy héten az első félévben és milyen órák ezek? Mennyire húzós a két szak együtt?

2016. júl. 12. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Angol-magyaron voltam két évig. Elég húzós, de gyakorlatilag két szakot csinálsz egyszerre, szóval ez nem meglepő. Vannak alapozó bölcsész kurzusok, illetve pedagógiai ismeretek külön, plusz az adott két nyelv kurzusai, amiket teljesíteni kell. Első években még az alapozás megy többnyire, nagyjából ugyanazt tanulod, mint egy germanisztikás-anglisztikás - nagyon sok tölteléktárgy van, aminek semmi értelme, mind arra megy rá, hogy minél nagyobb szókincsed legyen, még a legfölöslegesebb dolgokból is. Én anno minden nap reggeltől késő délutánig/estig órákra jártam, szóval nem egy lazulós dolog, plusz ugye rengeteg olvasmány van, ami nagyon sok időt elvesz - főleg idegen nyelven.
2016. júl. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi az infot! :)

További válaszolók válaszát is várom :)

2016. júl. 12. 18:10
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja,és azt elfelejtettem,miért csak két évig voltál?
2016. júl. 12. 18:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Időközben rájöttem, hogy nem akarok tanár lenni, így átmentem magyar BA-ra, mert a kutatás-nyelvészet az, ami igazán érdekel. :)
2016. júl. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Két ember két külön beszélgetésben elhangzott mondataival tudnám összegezni a lényeget:

-egyik mentorom mondta, ha osztatlanon vagy, akkor ideje hozzászokni, hogy az egyetemen és életed hátralévő részében is sz*pni fogsz

-a végzős spanyol szakos szobatársam meg azt mondta, hogy a nyelvszakok lényege, hogy ha nincs felsőfokú nyelvvizsgád, akkor szenvedni fogsz



Barátnőm angol-földrajzon van és ezt tudja tanúsítani, mivel ő középfokkal vágott neki és most sokat küzd vele. Nagyjából a két alapszak tárgyait fogod végezni egyszerre, kiegészítve a PPK-s tanári felkészítős tárgyakkal (amik amúgy teljesen haszontalan hülyeségek többnyire, de cserébe szépen elveszik az idődet).


Az angolról tudok mondani így pár szót, meg a PPK-ról, amik nekem is vannak :)

A PPK-n első félév egyszerű, csak egy órád van, amit ha felveszel Nagy Jánoshoz, akkor már a zsebedben is van a kredit. Van egy módszere a vizsgának, de nem akarom ide kiírni, max privi, vagy megkérdezel egy felsőbb évest.


Angolon (és majd németen is) az első dolog amit megjegyzek, hogy minden órád az adott nyelven lesz. Amikre emlékszek, az a Bevezetés az irodalomba, Nyelvgyakorlat (olyasmi mint egy rendes angolóra, csak angolul), Hangtan, Mondattan (utóbbi kettőn vannak mintakérdések, amiket be lehet tanulni, a hangtan nehezebb), Tudományos íráskészség. Talán még volt valami, de nem tudnám most megmondani :)

2016. júl. 14. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bocsánat a belekérdezésért, de engem érdekelne, hogy angol-német osztatlant le lehet-e tenni levelezőn? Ahol eddig néztem, ott csak nappali volt, illetve önköltséges. Aki erre a szakra jár, leírná, hogy költségtérítésesre jár-e? Nagyon szépen köszönöm!
2016. nov. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!