Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megakadtam! Hogyan kell...

Megakadtam! Hogyan kell folytani az angol tanulást?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok aki most fog érettségizni. világ életemben 2es voltam angolból aztán amikor a 10-es bizimet néztem meguntam hogy nem vagyok képes 2esnél jobb jegyet elérni így hát egész nyáron angolt tanultam és most 11. végén már 4est kaptam.

most körülbelül egy középszintű tudás alatt vagyok de nem túl sokkal. az a baj hogy nem tudok tovább fejlődni. eddigi taktika az volt hogy minden nap megtanulok 20 szót és azt még a következő 4 napban ismétlem ezzel a szókincsem egész jól fejlődött és mikor egy angol rokonnal kellett beszélgetnem a 75% megértettem abból amit ő mondott, és magamat is egész jól kitudtam fejezni. az a baj, hogy a mondataim nem szépek amit szeretnék azt többé kevésbé eltudom mondani de egyből látszik hogy egy kezdő nyelvtanuló vagyok. Hogy tudnék fejleszteni az angolomon. a sok filmnézés tényleg segít vagy csak vegyek olyan tankönyveket amiket a suliban is használunk és töltögessem azokat?

ha tudtok segíteni pls adjatok pár tanácsot



2016. júl. 26. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
2016. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

- Dohár Péter, Kis angol nyelvtan

- filmek angol feírattal

- angol könyv, pl. Stephen King, vagy akármi

2016. júl. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha beszélni akarsz tudni, ahhoz gyakorolni kell. Keress valakit, akivel tudsz beszélgetni angolul, a legjobb, ha erre egy héten többször is lehetőséged van.

Minden más megy egyedül is :)

szókincsbővítésre jó amit eddig csináltál, de olvashatsz is, filmet is nézhetsz (ezzel a hallott szövegértésed is javulni fog), cikkeket olvashatsz. Ha valamit keresel interneten, azt mostantól használd angolul.

Hallott szövegértésre, a már említett filmek nagyon jók, hallgathatsz youtube-osokat.

Szerintem ezek a faladatok, amik könyvekben vannak, kb csak az írás megtanulására jók.

A lényeg, hogy minél több inger érjen angolul.

2016. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az angol inger az a fontos.
2016. júl. 28. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2016. júl. 28. 10:37
 6/6 anonim válasza:
Ajánlanám az Azar nevű appot.Ha minden nap videóchatelsz mondjuk egy órát,biztos segít majd valamit,:) Mondjuk biztos vannak erre specializálódott oldalak, de mi azarral jól el szoktunk szórakozni:D
2016. aug. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!