Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha C1 nyelvvizsgát/emelt...

Ha C1 nyelvvizsgát/emelt szintű érettségit szeretnék, miből tanuljam meg átfogóan a nyelvtant?

Figyelt kérdés

Jókat hallottam az English Grammar in Use-ról, de nem tudom, hogy az elég-e?

Esetleg tudtok mondtani könyveket, amik nem csak a nyelvtant foglalják össze, de érdemes C1 nyelvvizsgára/emelt érettségire készülni belőle?



2016. júl. 27. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy lett meg így a B2? Ha meg nincs, akkor miért egyből C1-et akarsz? Csak azért kérdezem, mert a felsőfok nyelvtana az 95%-ban a középfoké is. Egyébként gugliba beírod. Nagyon sok oldal foglalkozik angol nyelvtanulással (pl 5perc angol), szerintem fölösleges könyvet vásárolnod. Előny lehet még ha van ncore-d, és esetleg letöltheted. Felsőfokú nyelvvizsga és az emelt szintű érettségi más tanulási módszert igényel. Felsőfokhoz az adott típus könyve + 1000questions 1000answers (nem hallottam még olyan felsőfokra készülőről, aki nyelvtant biflázott vizsgára, ennek már rutinnak kellene lennie). Emeltre meg az előző érettségik gyakorlása + Speak simply B2, 1000questions 1000answers. Szintedtől függ, érdeklődj szaktanárodnál, sok jó tanáccsal elláthat ő is.
2016. júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerettem volna egy összefoglaló könyvet, ami segít letisztázni a dolgokat, amin keresztül átláthatok mindent, mert filmnézésen stb. keresztül jól megy a kommunikáció, de félek, hogy emelt szintű érettségiben vagy nyelvvizsgánál komplikáltabb nyelvtani dolgokat fognak kérdezni, mint sima érettségiben. Ezek szerint nem?
2016. júl. 27. 18:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Az emelt szintű érettségi nem olyan, mint a C1-es nyelvvizsga! Az emelt érettségit, ha 60% fölött írod meg, akkor kapsz automatikusan egy B2-es középfokú nyelvvizsgát. E fölött a szint FÖLÖTT van a C1, úgyhogy ne hasonlítsd össze a kettőt. :) Először készülj akkor simán csak az emeltre, vegyél B2-es szintű felkészítő könyveket (sok ilyen van, nézz körül a neten), és ha az meglesz, akkor készülj a C1-re, ha szeretnéd azt is. A nyelvtan nyagjából tényleg ugyanaz ahhoz is, csak sokkal nagyobb szókincs kell hozzá.
2016. júl. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem akartam összehasonlítani, csak mindkettőre relatíve gyorsan szükségem van és nem akartam külön kérdést feltenni ezért. :D Sajnos kiderült, hogy az első nyelv, amiből vizsgáztam, nem érdekel annyira, így nem tudnék emelt szintű érettségit/C1 nyelvvizsgát tenni belőle, így maradt az angol.

Köszönöm a választ! :)

2016. júl. 28. 00:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Ajánlom Németh Katalin: Angol nyelvtan című könyvét. Részletes magyarázatok és gyakorlatok vannak benne.
2016. aug. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!