Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Filmekkle tenyleg meglehet...

Filmekkle tenyleg meglehet tanulni angolul?

Figyelt kérdés

Marmint ugy ertem folyekonyul

Mert olvastam ha angol filmet nezel magyar felirattal kb.1 honapig utanna atvaltasz angol feliratra par honapig utanna leveszed a feliratot es erted a filmet

Ez mennyire igaz?

Es tenyleg folyekonyan lehet ezzel a modszerrel megtanulni angolul beszelni?



2016. júl. 27. 15:54
 1/6 A kérdező kommentje:
*Filmekkel
2016. júl. 27. 15:55
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Ha képes vagy ezzel a módszerrel úgy legalább 5-6000 szót megtanulni, és mellette a teljes angol nyelvtant, akkor valóban, felirat nélkül is egész jól meg fogod érteni a filmeket. Az, hogy ez két hónap alatt sikerülne... hát, ezt erősen kétlem.

Beszélni meg csak a beszéd gyakorlásával lehet megtanulni folyékonyan.

2016. júl. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Rengeteget lehet fejlődni, ha filmeket, sorozatokat nézel eredeti nyelven, de nagyon csodálkoznék rajta, ha 1-2 hónap alatt megtanulnál belőlük folyékonyan beszélni, nulla előismerettel pedig megkockáztatom, hogy lehetetlen (mármint 2 hónap alatt).

Viszont nagyon hasznos dolog. Én 8 év általános iskolai keretek közötti nyelvtanulás után kezdtem el angol sorozatokat nézni eredeti nyelven, magyar felirattal. Akkor tippre ismerhettem 1-2 ezer szót, és alig tudtam egy épkézláb mondatot összerakni. Ennek nagyjából 3 éve. Azóta napi 3-4 órányi sorozatot nézek minden nap, mára felsőfokú nyelvvizsgám van, beszélem, értem is az angolt, a sorozatokat angol felirattal nézem, de ha nincs hozzá akkor is megértem őket.

Ezt nem öntömjénezésképp irtam, csak szeretném szemléltetni, hogy mennyire hasznos az angol nyelvű sorozatok nézése, és nem mellesleg jó szórakozás is. :)

2016. júl. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy olyan szintre, hogy felsőfokú nyelvvizsgát tegyek kb egy éve jutottam el, szóval ~ 2 év sorozat/filmnézés után.
2016. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, a 2. hozzászólóval maximálisan egyetértek. Akkor hasznos ha már van előismereted.
2016. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Valszodat koszonom:)

es tudnatok ajanlani itthoni tanulasi (magantanaron kivuli) modszer amelyel folyekonyan meglehet tanulni angolul?

2016. júl. 27. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!