Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú német nyelvvizsgára...

Melanie94 kérdése:

Felsőfokú német nyelvvizsgára készülök (szóbeli). Kérdésem a következő: TELC, vagy ÖSD? Mindkettőről kérnék szépen tapasztalatokat és az ÖSD-ről ha tudtok nekem leírást hogy mi a szóbeli folyamata nagyon megköszönném!

Figyelt kérdés

2016. júl. 27. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha egyetemre kell, akkor TELC semmiképp sem, mert külföldi egyetemeken elvétve fogadják csak el. Szóval ha ebből a kettőből kell választani, akkor ÖSD. Ezt főleg Ausztriában fogadják el, német egyetemeken kevésbé. Ajánlom a Goethe-t, azt mindkét országban szeretik. Én is Goethe felsőt csináltam most tavasszal, nagyon korrekt nyelvvizsga, teljesen meg voltam vele elégedve.

Persze ha csak az a lényeg, hogy legyen egy papírod, de nem akarsz vele mondjuk egyetemre menni, akkor TELC, mert az a legkönnyebb a három közül.

Hogyhogy csak szóbeli?

2016. júl. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szakmai nyelvvizsgámat kiválthatom egy felsőfokúval tehát igen egyetemre kellene, azért csak szóbeli mert az írásbeli része sikerült viszont nem szivesen mennék vissza oda szóbelizni ahol voltam, mert nem tetszett. Goethe nyelvvizsgát hogy kell elképzelni? :)
2016. júl. 28. 10:12
 3/4 anonim ***** válasza:

A szóbeli része 2 részből áll. Mindkettőhöz kapsz segédanyagot. Az elsőnél érvelned kell, nekem pl a belföldi utazás mellett és ellen kellett, és van 5 vázlatpont, amikre ki kell térni.

A második részben is érvelni kell, de igazàból az egy vita vagy a partnereddel vagy a vizsgáztatóval, különböző lehetőségek vannak, egyet kell közösen választani.

2016. júl. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Végül melyikre jelentkeztél?
2017. ápr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!