Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha már angolul és spanyolul...

Ha már angolul és spanyolul beszélek, nagyon vakmerő dolog lenne a franciát és az olaszt egyszerre elkezdeni tanulni?

Figyelt kérdés
Lehetőségem lenne nyelvtanulásra a következő években,és ki szeretném használni. Túlzás lenne egyszerre két újat tanulni? Vagy sikerülhet? A másik kettőt felsőfokon beszélem.
2016. aug. 4. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Egy újabb álmenő kérdés érkezett.Sarka Kata kedveli ezt.
2016. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem értem. Nem extra hogy valaki két nyelven beszél. A frusztráltságod nem az én bajom.
2016. aug. 4. 14:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Ott a Duolingo, próbáld ki.

Én pl. a németet angolul tanulom, az olaszt pedig franciául. Mert tudok annyira angolul és franciául, hogy ez egyáltalán nem nehéz, viszont a német és az olasz 2 eléggé különböző nyelv.

2016. aug. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hagyjátok már a Duolingónak az istenítését!Mi az mágikus varázsprogram ami belevarázsolja a nyelvet a fejedbe vagy mi? Egy nyelvet csak :BESZÉLVE lehet megtanulni, minden más csak a paszzív tudást erősíti. Duolingo, linq, memrise, meg ezek..
2016. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nem értek egyet az utolsó hozzászólóval, a duolingo tényleg hasznos, ha mellette könyvből is tanulsz. Az olasz nagyon hasonlít a spanyolra, mivel a francia is latin nyelv, valószínűleg az is. Egyik barátnőm külföldön tanult fél évet, és ő mondta, hogy az olaszok és a spanyolok úgy beszéltek egymás között, hogy mindenki a saját nyelvét használta, és megértették egymást. Ha jól beszélsz spanyolul, szerintem nagy előny más újlatin nyelvek elsajátításánál, az olasznál legalábbis mindenképp.


Az meg, hogy menne-e a kettő egyszerre, emberfüggő. Ha jó a nyelvérzéked, valószínűleg igen, de csak lassabban tudnál haladni, mintha egyszerre egy nyelvet tanulnál.

2016. aug. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!