Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű angol érettsegire...

Emelt szintű angol érettsegire (B2) milyen könyveket, vagy oldalakat ajánlanátok gyakorlásnak?

Figyelt kérdés
A középszintű angol érettségim már megvan, jövő tanévben csinálom meg az emeltet. Magántanárhoz fogok járni szemptembertől, de addig is tudnátok valami weboldalt, vagy könyvet javasolni gyakorlásnak. Az előző évek érettségi feladatsorain kívül.

2016. aug. 15. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Én egy ideig megvettem ezeket a könyveket, de egy idő után rájöttem, hogy semmi értelme, mert ami az előző 5 évből fent volt, az is bőven elég. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb ilyennek mondott könyv eltérő nehézségű az érettségitől (bár ez csak személyes tapasztalat).
2016. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Esetleg a szóbelihez a C1-es 1000 kérdés 1000 választ ajánlanám, abból még felsőfokú nyelvvizsgára is tudsz készülni.

2016. aug. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én most emelteztem.

2 dolgot csináltam, írásbelire mondjuk úgy 2-3 hónappal érettségi előtt elkezdtem megcsinálni a feladatsorokat, amikre volt idő. Ez a legjobb gyakorlás, mert így látod a feladattípusokat, levéltémákat, ennél élethűbb teszteket nem igazán találni könyvekben.

Szóbelire pedig az 1000 kérdés-1000 válasz könyvet olvastam el, nem igazán ültem le szavakat tanulni, hanem bonyolultabb szavak minden témakörben előfordultak többször is, így ezek benne maradtak a fejemben, és bővült a szókincsem. Utolsó napokban már csak videókat néztem, hogy ráhangolódjak a nyelvre, esetleg rákerestem egy szóbeli témára,és fejben összeszedtem, hogy miket is tudnék róla mondani.

A suliban ezt a könyvet is használtuk, de a rendes érettségi nehezebb volt, ebben szerintem valamivel könnyebb feladatok vannak:

[link]

Szóbelire pedig ez:

[link]

2016. aug. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!