Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! Mi a különbség a...

Angolosok! Mi a különbség a Curse és a Malediction között?

Figyelt kérdés
Nem csak nyelvtanilag, hanem a mindennapi használatban mi a különbség. Mikor használjuk az egyiket és mikor a másikat?
2016. aug. 16. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Erről inkább egy ezómatyi mestermágust kell megkérdezni,de nagyjából megpróbálom felvázolni, ahogy én tudom.


A "curse" nem feltétlenül átok, hanem lehet simán káromkodás is. A "malediction" azaz a malefícium pedig inkább rontást jelent. Azt nem tudom, mágia szempontjából a kettő között mi az eltérés, gondolom a "curse" évezredekig is eltart, a malefícium meg csak addig, amíg az ártó cselekedet be nem végződött.

2016. aug. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
A kettő gyakorlatilag szinonima, azon kívül, hogy ahogy az első is írta, a "curse" káromkodást is jelenthet (nem is annyira önmagában, mint inkább a "cursing", "curse word" kifejezésekben). A "malediction" kicsit emelkedettebb, mindennapi használatban inkább a "curse"-t használják olyan dolgokra, hogy pl. "el vagyok átkozva" (I've been cursed), amikor nem is gondolja komolyan az illető, csak a balszerencséjét siratja. A "malediction" szó tényleg már csak ezós körökben, illetve fantasy RPG-kben jön elő. Szerintem nincs olyan különbség a kettő között, mint amit az első leír, hogy milyen az időtartama, vagy ilyesmi.
2016. aug. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi különség nincs.


Now the French media have begun talking of la malediction olympique

seems aware of the Siren's malediction

That malediction applies with equal force to Ethan Couch, Bill Clinton and his cronies,

I have also heard about the malediction or curse that Okomfo Anokye is reported to have pronounced against Krobo women

lived through an experience of malediction biblical in scope

Some however blame an ancient malediction for the families problems with bearing heirs.

Bush was dragged back to the century's old world of malediction -- cursing one's enemies.

Socrates, Plato and Aristotle fought against this malediction and their triumph is called Westernism.

sons of perdition and fruits of malediction.

This is sly, oblique malediction masquerading as criticism,

and would prevent many a malediction being bestowed on the council.

America's enduring popular fixation with the supposed malediction that haunts a family otherwise blessed with every requisite of happiness


I'm cursed.

2016. aug. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :))) Egy animében láttam amúgy, de hiába tanulom 6 éve az angolt valahogy elkerültem ezt a szót :D
2016. aug. 21. 19:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor most már ezt is beikszelheted.


Különben tényleg semmi különbség nincs, csak a malediction, vagyis a férfiverzió választékosabb.

2016. aug. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!