Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a TEFL...

Mi a véleményetek a TEFL tanfolyamról?

Figyelt kérdés

Szeretném elvégezni a TEFL tanfolyamot, hogy külföldön dolgozhassak. Közép fokú angolom van azt mondták hogy azzal eltudom végezni és a TEFL támogat abba hogy kapjak munkát.

Mennyire hiteles és megbízható a TEFL?



2016. aug. 22. 15:37
 1/2 anonim válasza:

Ugyanezt szerettem volna kérdezni, így hát nem teszem fel még egyszer, hanem várom, hátha valaki tud segíteni. Engem az érdekelne leginkább, hogy mennyire könnyű elhelyezkedni, ha egyszer elvégeztem, illetve mely országokban. Azt hallottam, hogy Ázsiában a legkeresettebbek a TEFL-es tanárok. De vajon nem az állampolgárokat részesítik inkább előnyben?

Amit viszont kizártnak tartok: hogy Magyarországon megszerzett középfokúval (vagy azzal egyenértékű szinten) képes legyen bárki is tanítani embereket angolra. Tudom, van egy hely, ahol ezt hírdetik, és bevallom őszintén, nagyon kamu szaga van a dolognak. Középszint? Ne már! Angol nyelv tanításáról beszélünk. Azon a bizonyos oldalon valami 650 dollárért hírdetik, ami megint csak egy rossz viccnek tűnik, ha ahhoz viszonyítom, hogy ugyanez a képzés Angliában 180 fontba kerül. Na már most, az UK-s változatnál kizárólag anyanyelvi(vagy ahhoz közeli) szinten beszélők számára ajánlják a tanfolyamot. Ez szerintem jóval közelebb áll a realitáshoz, bármennyire is szeretném, hogy könyebb menet legyen :-)

No, de várjuk meg, ki mit mond. Hátha valaki végigjárta már ezt az utat.

2016. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 gerry800 ***** válasza:
Sziasztok. Én elvégeztem náluk a TEFL tanfolyamot, Thaiföldön élek és dolgozok már több éve. Középfokú angol nyelvtudással vágtam neki. Valóban elég a középfokú nyelvtudás, sok ismerősöm is így vágott bele. Nem nyelvtant tanítasz hanem beszédet és azt is alapfokon. A gyerekek tudása nagyon alap. Én nagyon elégedett vagyok a munkával, országgal és a TEFL iskolával. Ez az én véleményem.
2018. febr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!