Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német! Bedolgozói munkát...

Német! Bedolgozói munkát bedolgozást hogy mondják németül?

Figyelt kérdés
nem alvállalkozóira gondolok se nem beszállítóira, arra a munkára mikor pl van egy nagyobb cég pl, mikor esetileg adnak megbízást , vagy esetileg esetlegesen lehetne folyamatában szerződét kötni, de csak úgy hogy én egy konkrét munkát elvégzek, ők kiadják, ők küldik az anyagot, nem én veszem, én megcsinálom visszaküldöm, és ezért fizetnek. így bedolgozás , hogy hívják ezt németül?
2016. aug. 22. 15:59
 1/4 Rick Mave ***** válasza:
Lohnarbeit
2016. aug. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amit otthonról is szoktak végezni?
2016. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A bérmunka ugyanaz mint a bedolgozás?
2016. aug. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Rick Mave ***** válasza:

Az otthon végzett munka az "Heimarbeit". De ez nem feltétlenül bérmunka (= Lohnarbeit), ill. a bérmunka sem mindig "Heimarbeit", pl. bérlek egy helyiséget és ott végzem a bérmunkát. Továbbá szerintem a bérmunka az bedolgozás, de lehet hogy tévedek. Németül mindenesetre nem jut eszembe egy külön kifejezés erre.


Ennél többet én se tudok. Precízebben már valószínűleg csak körülírva lehet ezt a dolgot megfogni, ill. ha ezt egy szövegkörnyezetben használjuk - pl. egy emailben -, akkor mindig lehet a megfogalmazással ügyeskedni.

2016. aug. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!