Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi ismeret szükséges az...

Mennyi ismeret szükséges az alapfokú nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés
Konkrétan a kérdésem az az lenne hogy milyen nyelvtani ismeretekkel kell rendelkeznem?Kb. mennyi idő még eljutok az alapfokig???Valaki kifejtené nekem bővebben?Egy 13éves lány
2010. ápr. 21. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Alapfokú nyelvvizsgával szerintem kár vesződni. Pénzkidobás. Sehol nem vesznek emberszámba vele. Menj neki rögtön a középfokúnak :)


Ehhez fontos hogy ismerd legalább az alapvető igeidőket és használatukat:


- Simple Present

- Present Continuous

- Present Perfect

- Simple Past

- Past Continuous

- Past Perfect

- Simple Future

- Future Continuous

- Future Perfect Continuous


Rendelkezz elegendő szókinccsel. Ezt leginkább úgy tudod felmérni, hogy élőbeszédben mennyire megy gördülékenyen a kommunikáció. Ha jól kommunikálsz pl. egy külföldivel, akkor nem lehet baj.


Az, hogy mennyi idő, az rajtad és a befektetett időn/energián múlik. Én fél év alatt jutottam el a felsőfokig.


Hajrá!


22/L

2010. ápr. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Ez mind az angolra igaz. A többinél is hasonló. Vannak alap igeidők és esetek, amiket tudni kell használni. Remélem tudtam segíteni :)
2010. ápr. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm(:
2010. ápr. 22. 16:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj be a helyi könyvtárba és kérj nyelvvizsgás tesztkönyvet és nézegesd át kicsit. Az alapján tudod leginkább leszűrni h készen állsz-e rá tudásilag.
2010. ápr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!