Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németesek! Mit jelent az...

Németesek! Mit jelent az ausgewiesen durch?

Figyelt kérdés
Egy hivatalos papíron szerepel az adatoknál, de nem tudom mi akar lenni. Valaki?
2016. szept. 11. 18:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kérdezzetek meg németet, hogy oda mit kéne beírni az ausgewiesen durch-hoz
2016. szept. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Rick Mave ***** válasza:
100%

Az #5) a jó....


ausgewiesen durch ..... = személyazonosságát igazolta .... által


Tehát itt az a sz.igazolvány vagy útlevél kell szerepeljen, amivel a nyilatkozattevő igazolta magát (ennek pontos megnevezése és száma, pl. Reisepass BD123456789, vagy Personalausweis 123456KA)


Az "Versicherung an Eides statt" itt egyébként azt jelenti, hogy "eskü hatályával bíró megerősítése" annak, hogy mindaz ami ezek után jön, az megfelel a valóságnak.

2016. szept. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy a hivatalos adatok- nev, lakhely, stb., ami a papiron szerepel- mivel egyeznek meg. Utlevel, Identitätskarte (szemelyi igazolvany)?
2016. szept. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Rick Mave ***** válasza:
Igen, pontosan erről van szó. Az itt megadott személyes adatok (név, szül. hely, dátum, lakhely) alapjául a ....... sz.ig-ben vagy útlevélben (bár utóbbiban lakcím nincs) szereplő adatoknak felelnek meg.
2016. szept. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Rick Mave ***** válasza:
Egyébként azt, hogy "Identitätskarte" úgy tudom inkább Ausztriában és Svájcban használják a sz.igazolványra (bár egyik országban sem éltem ezek közül). Itt Németországban a "Personalausweis" a használatos kifejezés erre.
2016. szept. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Vagyis személyazonosító okmány száma kell oda
2016. szept. 13. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Rick Mave ***** válasza:
Igen, pontosabban személyazonosító okmány MEGNEVEZÉSE és SZÁMA, tehát Personalausweis / Reisepass Nr. 1231342352.
2016. szept. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Identitätskarte-t leginkább csak Svájcban használják, Ausztriában még nem találkoztam vele.

Meg kell nevezned a dokumentumot, hogy személyigazolvány vagy útlevél, és a számát is oda kell írnod.

2016. szept. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!