Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sorozatnézéssel hogy tanultok...

Sorozatnézéssel hogy tanultok angolul? Megnézitek első körben angolul, majd felirattal és utána kiírtok pár szót majd megint megnézitek? Vagy ti hogy szoktátok?

Figyelt kérdés
2016. szept. 19. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen csak nézem.
2016. szept. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Rángatódzva.
2016. szept. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tanulás szempontjából az a legjobb ha olyat nézel amit már ismersz. Így nem kell a történetre figyelni és esetleg a szövegre konkrétan is emlékszel. Innentől az angol hang - angol felirat kombó a hasznos.

Mondjuk szinttől is függ. Kezdő szinten az egész csak arra jó, hogy jobb kapcsolatba kerülj a nyelvvel, szokd egy kicsit. Magasabb tudásszintnél már jobban ragadnak rád kifejezések.

2016. szept. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen szinten vagy. Nekem az jön be, hogy először angol felirattal, majd leveszem a feliratot, csak akkor teszem vissza, ha valamit nagyon nem értek. Szavakat nem írok ki, nem fordítónak vagy tolmácsnak készülök, csak nyelvet tanulok. Nem érdekel a magyar megfelelője, a szó jelentését meg a kontextusból lehet megtanulni.
2016. szept. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk nem sorozatot néztem ami igazán megugrasztotta a tudásom hanem youtubeot. Nem írtam ki semmit, nem tanulási célzattal néztem, csak néztem. Találtam videókat amik annyira tetszettek hogy akár 10-szer megnéztem vagy még többször és minden egyes alkalommal egyre többet értettem belőle. Azért jobb szerintem a youtube mert egyszerűbb történetek is vannak, egyszerűbb nyelvezet és rövidebbek a videók amiket inkább nézel újra mint egy 20-50 perces sorozatrészt. De a későbbiekben az is segít én az angol felirat angol szinkronra esküszöm és arra hogy felesleges szótárazni meg pauszolgatni max akkor nézd meg ha tényleg érdekel mert már sokszor láttad, akkor meg is jegyzed.
2016. szept. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!