Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nulláról indulva 3 év alatt...

Nulláról indulva 3 év alatt tárgyalóképes orosz?

Figyelt kérdés

Most nyáron végeztem az egyetemen, angolul és németül felsőfokon beszélek. Nem volt gond az elhelyezkedéssel, felvettek egy céghez és a szakmámban kezdhettem dolgozni augusztusban.


Viszont ugye hetekig rengeteg álláshirdetést láttam, cégek honlapjait böngésztem, és feltűnt hogy mennyire keresettek az orosz nyelven beszélő szakemberek ebben a szakmában. Megkérdeztem egy HR-es ismerősömet és ő megerősítette ezt, és szerinte van olyan cég aki akár 100 ezer ft-tal is többet fizet ugyanabban a pozícióban egy orosz nyelvtudású embernek, mint egy német/angolnak.


Az angolt és a németet viszonylag könnyen tanultam (gimnázium végén, illetve egyetem első évében tettem le a felsőfokút belőlük), ezért úgy döntöttem nekilátok az orosznak. Ez számomra totál ismeretlen nyelv, a betűket sem ismerem.


Egyszer már belekezdtem magamtól a spanyolba, de nem volt vele semmi célom, sok motiváció se, így lassan, szenvedve haladtam, folyamatosan lemondtam a magánóráimat... Ezt most mindenképpen szeretném elkerülni, és a motiváció is megvan. Úgy döntöttem, kell egy konkrét cél, ezért kitűztem hogy 2019 végéig, bő 3 év alatt felsőfok közeli/tárgyalóképes tudást szeretnék, amivel már a munkahelyemen is boldogulok és tudok orosz nyelvű partnerekkel tárgyalni.


Magántanárral kezdek jövő héten, anyanyelvű, és heti 2x90 percet foglalkozik majd velem, természetesen ezen kívül otthon is fogok tanulni, gyakorolni. Minden időmet nem tudom rászánni, mert teljes munkaidőben dolgozom és sportolni is járok, de igyekszem minden nap legalább valamennyit foglalkozni vele az órákon kívül is, hétvégén pedig belehúznék.


Szerintetek esélyes? Meg lehet csinálni? Esetleg pár tipp, ötlet, amivel gyorsan szerezhetek megbízható tudást?


Köszönöm szépen!


2016. szept. 20. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni de át kell állnod nyelvtanuló üzemmódra. Azaz minden nap 2-3 órát ezzel kell foglalkozni aminek megvalósítása manapság nem olyan nehéz (könyvek hallgatása és olvasása, újságolvasás strb..). Meg persze el kell járni egy jó orosz tanárhoz ami szintén nem megoldhatatlan.


Csak rajtad múlik..

2016. szept. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"tárgyalóképes orosz?"


Arra nagyon sok igazi orosz van.

2016. szept. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Simán lehet.


Ajánlom figyelmedbe a Gaál Ottó Kreatív nyelvtanulás-os anyagokat. Azzal nagyon jól lehet gyakorolni a beszéd részét és szókincsben is megadja a legfontosabb alapokat.

2016. szept. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!