Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol igeidők mondatkiegészíté...

Angol igeidők mondatkiegészítés? (segítség légyszives)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az van,hogy ugye tanulom az angol igeidőket (present simple, present continous, past simple tense,past continous). Tudom a szabályokat rájuk és tudok is mondatot írni ezekben az igeidőkben... De viszont ha a dolgozatban van egy olyan feladat ahol keverve vannak az igeidők és van egy szó megadva amit be kell helyettesíteni az adott igeidőben... De én azt nem tudom felismerni,hogy a mondat fele ami megvan adva abba melyik igeidőben helyettsítsem be a szót...

Remélem érthető és köszönöm előre is ha tud valaki bárhogy segíteni!



2016. szept. 20. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha még csak most kezdtétek akkor elég valószínű, hogy a legtöbb az időhatározójáról felismerhető (pl. Google - Present Simple időhatározói).
2016. szept. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És persze a segédigéikről.
2016. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"azt nem tudom felismerni,hogy a mondat fele ami megvan adva abba melyik igeidőben helyettsítsem be a szót"


Szóval mégsem érted. Akkor előtte miért írtad hogy érted ha nem érted.

2016. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bella bell válasza:
100%
En ezzel ugy birkoztam meg anno, hogy betanultam egy jo par MONDATOT, es azt hasznaltam peldanak. Probalj a sajat eletedbol venni otleteket a mondatokra es akkor konnyebb megjegyezni.
2016. szept. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 chtt ***** válasza:
100%

Ha még csak ezt a négy igeidőt vettétek, viszonylag egyszerű dolgod van. A szabálynál le kellett vón írnotok az igeidővel használatos leggyakoribb időhatározókat. Tanuld meg őket, és nyert ügyed van. Ha nincsenek meg, akkor kénytelen leszel előkapni a guglit, ahogy az egyes javasolta (bár többségük a mf vagy a tk nyelvtani összefoglalóiban is benne van)


a jelen idő adja magát

folyamatos jelen - benne van a nevében, hogy mostan folyik az cselekvés, most, amikor beszélsz róla, tehát, ha a mondatban benne van a "now" vagy az "at the moment" (esetleg "at present"), vagy ordít róla, hogy éppen most történik (-Hé, mit csinálsz a fürdőszobában? -Szerinted?), akkor folyamatos jelen -- minden más esetben egyszerű jelen (szokásos, ismétlődő cselekvés, tehát az időhatározói is olyanok lesznek, amelyek erre utalnak: gyakran, ritkán, mindig, soha, minden nap/évben/reggel, hetenként/havonként, stb.)


A múlt meg azért adja magát, mert valamilyen múltra utaló időhatározónak kell lennie benne: tegnap, múlt héten, ma reggel, tavaly nyáron, stb.


folyamatos vagy egyszerű? - itt sokat segít, amit az előző írt: betanulni egy határ példamondatot


folyamatos: megint csak ott van a nevében - a múlt egy adott időpontjában (pl. tegnap este 8-kor) a cselekvés folyamatban volt (előtte öt perccel is azt csináltad, nyolckor is, meg nyolc után is)

egyszerű: általában lezárt, megtörtént cselekvés (Tavaly nyáron Olaszországban voltunk.)

összehasonlítás (ezt szokták szeretni a tanarak)

a folyamatban lévő cselekvés értelemszerűen folyamatos, az azt félbeszakító "pillanatnyi" cselekvés egyszerű múltban van. Az egyik klasszikus példa:

(Éppen) zuhanyoztam, amikor megszólalt a telefon.

I was having a shower when the phone rang.

_when_ után egyszerű

_while, as_ után folyamatos múlt, és a kettő együtt nem szerepel

We were wathing TV when he came. / He came while we were watching TV.

(ha a "when"-nel vagy "while"-lal ("as"-zel) kezded a mondatot, vessző van az első tagmondat után)

Jó gyakorlást!

2016. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 chtt ***** válasza:

ui. a gyorstalpalóhoz:


a folyamatos múltnál van egy olyan használat, hogy a múltban párhuzamosan zajló folyamatos cselekvés, tehát:

Mialatt az anyu a vacsit főzte, én a leckémet írtam, az öcsém a kutyával játszott, az apu meg a meccset nézte. (While mum was making dinner, I was doing my homework, my little brother was playing with the dog, and dad was watching the match.)


illetve nem tudom eljutottatok-e odáig a jelen idők használatánál, hogy "minden nap ezt szoktam csinálni, de ma..." pl.

I have tea for breakfast every morning, but today I'm having milk.

ha ezt nem vettétek, egyelőre felejtsd el, amíg sorra nem kerül, nehogy bezavarjon a dogáknál

2016. szept. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!