Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek, ha amiatt nem...

Mit tegyek, ha amiatt nem megy a nyelvtanulás, mert nem szeretek személyes dolgokról beszélni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez óriási baj, de beszélgetős órákon ugye mikről lehet beszélgetni? Mi a hobbid? Mik a terveid a jövőben? Kedvenc dolgaid? (könyv, film, zene). Milyen házban élsz? Mivel telik egy napod? Nagyon önbizalomhiányos vagyok és nem szeretek magamról beszélni még magyarul se, de az se jobb, ha nem igaz dolgokat mondok csak kitalálok ezt azt, mert azok is tőlem származnak...ha értitek... És most, hogy eljutottam idáig rájöttem, hogy ezt talán nem is ebbe a kategóriába kéne írnom. Szóval alapból tudnék angolul beszélni, de ezekről még magyarul sem tudok, úgy érzem a tanárt az érdekli, hogy pl mi a kedvenc zeném közben az a lényeg, hogy össze tudom-e rakni a mondatot és ezzel tisztában vagyok, de a gátlásaimat mégsem tudom leküzdeni.. A tanárral megbeszélhetném, hogy más témáink legyenek, de nincs rá ötletem....tényleg ezek lennének a legkézenfekvőbb témák, csak nekem nem megy.

18/L


2016. szept. 22. 23:50
 1/7 A kérdező kommentje:
A tanárommal sincs bajom, nagyon jófej és tök jóban vagyunk tehát nem ez a gond...Mondjuk a barátaimmal kicsit másabb, velük szóba szoktak ezek kerülni, lehet az a gond, hogy a tanároknál "kevesebbnek" érzem magam, hiszen ők a bölcs felnőttek és félek, hogy butának vagy éretlennek fognak tartani..
2016. szept. 22. 23:53
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell az igazat mondani! Persze evidens dolgokban nem lehet hazudni - pl. korod, amúgy meg azt ajánlatos mondani, amit a legkönnyebb ki tudsz fejezni,v ahogy többet tudsz mesélni. Pl. lehet h egy kétszobás panelban élsz, de előadod,h hatalmas családi hazátok van, gyönyörű kerttel, mert arról ugye többet lehet mondani.
2016. szept. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez tök jó példa, nem tudnál esetleg írni nekem ilyesmiket pl. hobbira? Vagy, hogy mivel szeretnék foglalkozni a jövőben? Pont ennek alapján, hogy sokat lehessen beszélni róla...
2016. szept. 23. 00:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézz ki magadnak egy távoli ismerőst, filmkaraktert stb. és őt meséld el.


(Nyelvtanulástól függetlenül én foglalkoznék a helyedben ezzel, mert nem normális ennyire zárkózottnak lenni. Ezek alap dolgok. Ha felsz beszélgetni magadrol, akkor súlyos önbizalomhiányod lehet.)

2016. szept. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Ezt pszichologus vegerol kell megfogni, nem a nyelvtanulaserol, mert ez mar koros - minden bantastol mentesen. Egy allasinterjut nem fogsz tudni vegigcsinalni kesobb, nemhogy egy uj munkahelyen meglenni. Egyetemrol nem is beszelek. En amiatt javasolnek egy beszelgetest a pszichologussal mert az sem normalis hogy te szemelyes kerdesnek veszel ilyesmiket hogy mi a kedvenc konyved, es rossz erzest okoz elmondani egy cimet meg par mondatot. Ez mar a nagyon veszes kategoria. A tobbi kerdesed szinten. Ha meg azt kerdezgetnek hogy "mikor vesztetted el a szuzessegedet?" Meg megertenem, az tenyleg szemelyes kategoria. Ez nem az.
2016. szept. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenkinél más a határ a személyes kérdéseket illetően. Én se szerettem soha a tanáraimmal,idegenekkel stb. ilyesmiről beszélgetni, pedig egyáltalán nem vagyok gátlásos fajta, csak máshol húzom meg a határt személyes kérdésekben. A nyelvvizsgán is egy csomó minden elmondtam ami nem volt igaz, pl. szintén előkerült ez a ház, meg család... és tényleg igaz,hogy ez nem is érdekli őket, hanem az,hogy tudsz mondatokat alkotni, folyamatosan beszélni. Számomra a legkönnyebb az volt, amikor egy filmről beszéltem amit pl. tegnap láttam. Nem volt a kedvencem, tényeket meséltem róla, a történetét. Vagy akár egy újságban olvasott cikk is lehet, nem kell személyes dolgokat belevinni ha nem szeretnél. A hobbi terén, olyasmiről érdemes beszélni amivel kapcsolatban sok szót ismersz, sport pl. valaminél a játékszabályokról beszélni, vagy esetleg elmondhatod, hogy szeretnéd a jövőben kipróbálni a baseballt, és még ha nem is igaz, érdekes témának tűnhet, csak ne zavarodj bele, és ismerd az ide kapcsolód kifejezéseket. Vagy volt, hogy a makett készítést mondtam, ritka unalmas téma, de jól lehet róla beszélni.

Az állásinterjún, meg a jövőt firtató kérdésekre, majd kitalálod még a választ.

Nehéz megérteni, de sok helyen nem divat a munkahelyi trécselés, meg haverkodás, tehát ha nem akarsz beszélni a kedvenc könyveidről a munkatársaiddal az nem tudom miért lenne gond. Az egyetem pedig szaktól,közösségi élettől függően más és más társaságok alakulnak, a kérdező is változhat ez idő alatt.

2016. szept. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Hazudni" kell. Bár ez nem hazugság, hanem nyelvtanulás. Beszélj más emberről, nézz utána témáknak stb. stb.


Nyelvvizsgán volt egy olyan szituáció, hogy a legutóbbi filmről kellett volna beszélni, amit láttam. A vizsga előtt pedig a száll a kakukk a fészkére c. filmet láttam, amiről kb. kizárt volt, hogy én beszélni fogok tudni folyékonyan, mivel eléggé komoly film. Így bekamuztam azt, hogy a harry pottert láttam, és arról beszéltem. Senki sem várja el a igazmondást, ez nyelvtanulás, nem pedig csoportterápia. A lényeg a nyelvtudáson van.


Találj ki magadnak hobbikat, filmeket, zenéket stb. stb. Ott van az 1000 kérdés 1000 válasz könyv, abban rengeteg témakör van.


Végső soron pedig magaddal is kezdeni kellene valamit, mert ez vissza fog ütni, és szívni fogsz, ha az élet más területeire gondolok.

2016. szept. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!